Автор Тема: Citroen c4 coupe 1.6 16v  (Прочитано 9502 пати)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #15 на: Јули 02, 2011, 16:50:04 pm »
stavi go odozdola da gleda nadolu. mene mi e taka nisto ne se gleda, baska branikot ne mi go secat ;)

Ниска му е колата, ке го закачи некаде ке го скине.


abe kakvo zakacuvanje toa odma na branikot. Paralelno so patot si stoi nemoze branikot nazad da ti zakaci

Абе ризично е... на враќање во рикверц може да закачи некое ѕид... не зезај...

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #16 на: Јули 02, 2011, 16:51:48 pm »
Прашај го плимонт, има можност да се стави кај цефката за бензин кај некои коли.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Убаво ти вика Дени, има се става цевче, кога ќе пуниш грлото го носиш со себе и го навртуваш на цевчето па пуниш, мислам дека така може.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7691
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #17 на: Јули 02, 2011, 17:02:11 pm »
stavi go odozdola da gleda nadolu. mene mi e taka nisto ne se gleda, baska branikot ne mi go secat ;)

Ниска му е колата, ке го закачи некаде ке го скине.


abe kakvo zakacuvanje toa odma na branikot. Paralelno so patot si stoi nemoze branikot nazad da ti zakaci

Абе ризично е... на враќање во рикверц може да закачи некое ѕид... не зезај...

treba da slikam i da ti pokazam kaj mene kako e, mislam deka nema nisto razlicno od ovoj citroenot na slikava samo sto kapaceto mesto od strana na branikot e postaveno na dolniot del od branikot sto ne se gleda, malce e zeznato za polnenje na benzinska pumpasite znaat da recat "eee kaj ti go namestile vaka" ama si punat :D

Отсутен Chlink

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8515
 • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #18 на: Јули 02, 2011, 17:17:36 pm »
stavi go odozdola da gleda nadolu. mene mi e taka nisto ne se gleda, baska branikot ne mi go secat ;)

Ниска му е колата, ке го закачи некаде ке го скине.


abe kakvo zakacuvanje toa odma na branikot. Paralelno so patot si stoi nemoze branikot nazad da ti zakaci

Абе ризично е... на враќање во рикверц може да закачи некое ѕид... не зезај...

treba da slikam i da ti pokazam kaj mene kako e, mislam deka nema nisto razlicno od ovoj citroenot na slikava samo sto kapaceto mesto od strana na branikot e postaveno na dolniot del od branikot sto ne se gleda, malce e zeznato za polnenje na benzinska pumpasite znaat da recat "eee kaj ti go namestile vaka" ama si punat :D

Saka da ti kaze deka citroenot e nizok i ako e postaveno odozdola nanekoe trotoarce vo rikverc moze da go fati ama ne veruvam deka moze celosno da go osteti.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7691
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #19 на: Јули 02, 2011, 17:20:27 pm »
ne sum primetil deka zadniot branik na citroenot e nizok tolku za da udri vo trotoarce

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #20 на: Јули 02, 2011, 17:30:59 pm »
Абе овој е ВТС модел, и е понизок од другите...

Отсутен plimont

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 812
 • http://www.plimont.com тел.02/2554-666
  • galerija
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #21 на: Јули 02, 2011, 17:35:42 pm »
Прашај го плимонт, има можност да се стави кај цефката за бензин кај некои коли.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Убаво ти вика Дени, има се става цевче, кога ќе пуниш грлото го носиш со себе и го навртуваш на цевчето па пуниш, мислам дека така може.


Побарав фотографија од цитроен ц4, со полначка за плинско гориво до капачката за бензин, нажалост, не пронајдов. Во секој случај, кај клиентите кој побарале полначката да биде до отворот за бензин, сме наоѓале начин да ја поставиме таму, верувам дека и кај цитроенот не би било проблем.

Отсутен plimont

 • Модератор
 • Јуниор
 • *****
 • Пораки: 812
 • http://www.plimont.com тел.02/2554-666
  • galerija
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #22 на: Јули 02, 2011, 18:33:04 pm »
Plimont, se sekavam porano PSA benzincite na plin imaa problem so rabota vo ler. Ova reseno li e?

Специфицен е 1.4 16 вентилскиот мотор на ПСА кој се вградува во 307-ца и Ц4-ка.

Проблемот се јавува кај возилта произведени помеѓу 2004 и 2006 година. Имено, кај мал процент од овие возила се случува да имаат немирна работа на моторот на бензиски погон кога работи на лер-гас. Тие возила по вградување на плински уред имаат немирна работа на лер-гас и на плински погон, која е нешто поизразена отколку на бензин.
Од денешна дистанца можам да кажам дека се работи за мала бројка на возила кај кои го забележавме тој проблем, мислам дека од над 100-на (грубо кажано) на кои вградивме плински уред, само 5-6 беа непријатно немирни на лер-гас.
Во соработка и огромна помош од генералниот застапник за возилата Peugeot - Еуроимпекс, и екипата од нивниот сервис, успеавме да решиме и поголем дел од проблематичните возила. Меѓутоа, во цитроен не се расположени за соработка околу проблемот со ниските вртежи, и на жалост, не бевме во можност да помогнеме во изнаоѓање решение кај возилата од марката цитроен.

Поздрав

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7691
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #23 на: Јули 02, 2011, 21:01:37 pm »
so toj diler na citroen tie ne se raspolozeni za nisto osven kola da ti prodadat

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1678
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #24 на: Јули 02, 2011, 22:10:09 pm »
Прашај го плимонт, има можност да се стави кај цефката за бензин кај некои коли.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Убаво ти вика Дени, има се става цевче, кога ќе пуниш грлото го носиш со себе и го навртуваш на цевчето па пуниш, мислам дека така може.


Побарав фотографија од цитроен ц4, со полначка за плинско гориво до капачката за бензин, нажалост, не пронајдов. Во секој случај, кај клиентите кој побарале полначката да биде до отворот за бензин, сме наоѓале начин да ја поставиме таму, верувам дека и кај цитроенот не би било проблем.

интересна работа сепак кога ќе дојде ред тоа ке пробаме таму да биде пунењето кај капачето за бензин пак фала плимонт .. :)

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1678
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #25 на: Јули 02, 2011, 22:11:46 pm »
Абе овој е ВТС модел, и е понизок од другите...

абе кој втс хахаахахах не си нормален :) а дали е понизок од другите не верувам инаку е VTR, рики бре шупчиш ако ако :)

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #26 на: Јули 03, 2011, 05:22:17 am »
Абе овој е ВТС модел, и е понизок од другите...

абе кој втс хахаахахах не си нормален :) а дали е понизок од другите не верувам инаку е VTR, рики бре шупчиш ако ако :)

Aбе да се плашат и другите коа ке те видат на семафор... да си речат... овој е ВТС е ракета у пм :)))

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1678
Одг: Citroen c4 coupe 1.6 16v
« Одговори #27 на: Јули 03, 2011, 21:38:18 pm »
Абе овој е ВТС модел, и е понизок од другите...

абе кој втс хахаахахах не си нормален :) а дали е понизок од другите не верувам инаку е VTR, рики бре шупчиш ако ако :)

Aбе да се плашат и другите коа ке те видат на семафор... да си речат... овој е ВТС е ракета у пм :)))

абе у пм готово веќе бегаат :)