Автор Тема: HID и LED светла  (Прочитано 391434 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2160 на: Јуни 06, 2022, 07:15:49 am »
Може да е и трафо, ама боље да не е :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Kikac

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2558
 • Шалабајзер
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2161 на: Јуни 06, 2022, 08:57:09 am »
[mention]зоки-златен [/mention] нај едноставно сам да си провериш е премести ја сијаличката од левиот на десниот фар, ако зеза пак тогаш е трафото, ако не тогаш е сијаличката


Sent from my iPhone using Tapatalk
No turbo, no fun :)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51718
 • Махер
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2162 на: Јуни 06, 2022, 08:59:21 am »
А другата па мислиш многу е здрава и таа сијаличка... со исто работни саати.

Отсутен Boshe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3976
 • Пиши лаже
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2163 на: Јуни 10, 2022, 22:42:42 pm »
Се размислувам да ставам побели светла на Корсата, овие некако ми се жолти. Најверојатно 4500К +. Мислам дека нема да им смета на тие спроти мене. Ако не се лажам H7 ламба користи, па препорачајте кои се поиздржливи и солидни. Нормално, да не бидат 50 евра ламба. :D

Отсутен ivanxh

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 443
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2164 на: Јуни 12, 2022, 12:16:38 pm »
Се размислувам да ставам побели светла на Корсата, овие некако ми се жолти. Најверојатно 4500К +. Мислам дека нема да им смета на тие спроти мене. Ако не се лажам H7 ламба користи, па препорачајте кои се поиздржливи и солидни. Нормално, да не бидат 50 евра ламба. :D
Phillips WhiteVision H7 gi imash vo Feli-As, cenata im e okolu 1.600 denari i mene prethodniot par mi izdrzha tochno 1 godina. Dosta po belkasti se od obichni halogenki i definitivno poubavo osvetluvaat navecher.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5692
 • Само Голф бабуш, делови и у трафика има!
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2165 на: Јуни 12, 2022, 17:05:17 pm »
https://m.facebook.com/farovelife/

Јас овие ги пратам и чуда прават. Ќе порачам за голфарата еден пар лед па ќе видиме дали ќе ги биде.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 388
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2166 на: Јуни 13, 2022, 17:05:16 pm »
Се се ок си се ледов али од магла и од дожд иам фобија фатено од ледовиве јас :D
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8140
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2167 на: Јуни 18, 2022, 16:11:32 pm »
Od fabricki vgraden led ili ova sialicive so gi butaat na mesto halogeni?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 51718
 • Махер
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2168 на: Јуни 21, 2022, 09:53:07 am »
@Deni баш вечерва го приметив тоа што го кажа, на вртење прекидач левото одма пали а десното како да трепнува, како да сака да запали ама се колеба. Вратив прекидачот на 0, ај пак да пуштам и оп светна. На следно палење, пак као да се мачеше ама не упали. Ќе одам до Дог да испитаат, па што треба да се промени, ќе се промени.
Што бидна, ги сменија?

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6274
 • хаУс мајстор
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2169 на: Јуни 21, 2022, 15:15:36 pm »
Не сум бил, се префрлив НаТочак.

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 388
Одг: HID и LED светла
« Одговори #2170 на: Јуни 21, 2022, 15:24:05 pm »
Od fabricki vgraden led ili ova sialicive so gi butaat na mesto halogeni?
Овие што ги бутаат дека се екстра квалитет над 100 евра ги платив али џабе
Hyundai Elantra 6th G