Автор Тема: BMW e36 318 TDS Compact  (Прочитано 9796 пати)

Отсутен Tawe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
BMW e36 318 TDS Compact
« на: Мај 13, 2013, 02:47:34 am »
Здраво. Не сум активен многу на форумов, но гледам има интересни работи :) И ... како што е ред да го претставам моето возило :D

BMW 318TDS Compact
- 1997 година
- 90hp -> чипувано (незнам точно колку е сега)
- ABS, Airbag, клима и останата стандардна опрема
- потрошувачка: 6-7l градска, 4,5-5 отворено

Направено:
- бандажи 17" со гуми 225-45
- озвучување (детали и слики за звучниците и вуферот нареден ден)
- нови фарови и штопови

Планови:
- за брзо време задни гуми 235-45, предни 215-45 (средено)
- Angel Eyes прстени за фаровите (средено)
- магленки
- затемнување прозорците
- трокрак волан
- Shark (или како се викаше) антена

Имам идеја да ја направам целата бела мат со фолии, црн покрив, црни лајсни и спуштена - само сеуште се мислам дали добро би изгледала

Еве некоја слика што имам во компјутерот од колата, кога ќе имам време ќе направам повеќе:

Повеќе слики од денес, нечиста но колку да се дополни темава со некоја слика :)Звучниците се Blaupunkt 2x240W, појачалото Car Sound 400W и вуферот од два Blaupunkt.

« Последно менување: Јули 22, 2013, 16:16:57 pm Tawe »

Отсутен nikolaben

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 881
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #1 на: Мај 13, 2013, 03:18:47 am »
Интересно возило и добри идеи за во иднина... Се надевам добро ќе легне мат бела боја :)

Отсутен kirilsbmw

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 361
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #2 на: Мај 13, 2013, 07:07:16 am »
Одличен компакт, ако имаш желба да го средуваш би ти препорачал, М браници напред позади и прагови, преубаво изгледа така.


Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3621
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #3 на: Мај 13, 2013, 09:01:49 am »
Одлична количка, со здравје да си се служиш!

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52527
 • Махер
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #4 на: Мај 13, 2013, 09:17:40 am »
Одлична основа, со здравје да се вози.

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4573
 • ~ Full of soul ~
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #5 на: Мај 13, 2013, 09:25:44 am »
Одлично количе, да го средиш мерачки, особено ова што го објави Кирил е ТОП !
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33189
 • Таков е животот... јебига
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #6 на: Мај 13, 2013, 09:36:38 am »
Edna nalepnica Carclub kako ke mu legnI

Отсутен Tawe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #7 на: Мај 13, 2013, 20:47:38 pm »
Ме фати око предниот браник од сликата од Кирил :) Се мислам и некое сполјерче назад како би изгледало, и издув со две цевки, но ќе треба да се сече браникот :P

Додадов нови слики колку да се надополни темава :D

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9179
 • Аstra la vista baby !
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #8 на: Мај 13, 2013, 20:56:51 pm »
Одлично озвучување !

М браници
http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=705195

М заден браник
http://reklama5.mk/Details.aspx?ad=754645


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52527
 • Махер
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #9 на: Мај 13, 2013, 20:57:52 pm »
Треба спуштање за тие браници.

Отсутен Tawe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #10 на: Мај 19, 2013, 19:02:44 pm »
Ајде малку абдејт на темата :) Задните гуми сега се 235/45/17", ги сменив капаците на звучниците, бидејќи тие не ми се свиѓаа а и можеа да се оштетат ако ставев нешто назад :DА за M - браници сега засега нема да ставам, бидејќи разговаравме нешто со татко ми, да доплатиме за e46 318d/320d :)

Отсутен Tawe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #11 на: Јули 08, 2013, 06:50:25 am »
Еве по подолго време да ја дополнам темата :) Сменети се штоповите, ставени бели жмигавци и додадени прстени на шал таблата. На сликите колата е мршник, па деновиве би требало да ставам подобри слики :P


Отсутен Bushido

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 234
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #12 на: Јули 08, 2013, 07:29:37 am »
Убав update!
Од каде и колку ги плати штоповите ?

Отсутен Tawe

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 70
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #13 на: Јули 08, 2013, 07:46:12 am »
Татко ми ги зема од Скопје, само незнам точно од каде и колку пари :)

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3621
Одг: BMW e36 318 TDS Compact
« Одговори #14 на: Јули 08, 2013, 08:35:45 am »
Баш фино подновување, ај прашај го татко ти од каде и колку. Лично наредно би посветил внимание на предните фарови, освен ако не ти пречи да светат послабо.