Автомобили > Генерално за Автомобилите

Автомобилски Генерални Муабети

<< < (610/611) > >>

was:

--- Цитат: n1kola на 17 Септември 2024, 17:29:11 pm ---What da fuck се овие ознаки  ;D Кинески гомна претпоставувам

--- Крај на цитатот ---
Донг Фенг Фенгон 500 за 17 000 еур е кец на 10ка. Подвозје мек ферсон, мотор атмосферец едноставен пали вози, одлична завршна обработка. Да иам 17к го земам без двоумење . Нема шо да се расипи а кинез. Кина светска сила.

--- Цитат: zeroSignal на 17 Септември 2024, 17:47:23 pm ---И во F5 е турбо-бензинец со потекло од Mitsubishi. За Shine не знам, може да е истиот. Во 500 е некој атмосферец, ама не знам чив. Ги има низ државава и Скопјево доста се возат.

--- Крај на цитатот ---
И јас барам во ДФСК 500ката чив е атмосферецот ама не можам да најдам, да е нивни или изменет стар мотор на Нисан? Ако дознаеш чив е пиши.

vladic3110:
Во Гилито турбашот е истиот од низ волвата и дали е обичен турбаш? Не гди мди, за плин ме интересира дали прима.

Makedons:
Мислење за DFSK 600? Преголемо, габаритно возило со доста модерен изглед, а многу океј цена во зависност од тоа што добиваш.

zeroSignal:
Не сум го возел, треба наскоро да улета на тест.

andrejnaumovski:

--- Цитат: vladic3110 на денес во 12:49:30 ---Во Гилито турбашот е истиот од низ волвата и дали е обичен турбаш? Не гди мди, за плин ме интересира дали прима.

--- Крај на цитатот ---

Со директно вбризгување е, значи GDI.

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

[*] Претходна страница

Оди на целосна верзија