Автомобили > Генерално за Автомобилите

Автомобилски Генерални Муабети

<< < (590/609) > >>

Nandor The Relentless:
Каде за нулта вечер?
Да одиме на ајкула, може ќе упознаеме некој "чичо".

Simo - Carrier159:
На плоштад, со Стојне и Гавазова ;)

Deni:
Мазда 2 тактен мотор.

grandemiki:
Некој за помош од прилика цена како да пресметам за царина комплет колку би чинело за да внесам кола од Германија станува збор за Киа спортејџ 2016-2017 година основна опрема. Таму гледам на огласи се движат од 10.500 до 14-15к, планирам таму да земам бензинец околу 11.500е макс, знам дека има страна за да ти кажат колку точно пари ќе чини царината, проблем е што неможам ВИН да најдам на огласи не го пишува... дали има некој искуство што внесувал коли колку би чинело од прилика дали ќе ме фати поефтино или тука да барам да купам, од пријатели коли што внесувале ми велат повеќе од 3000евра нема да чинело... што значи би зел за 14.500е макс а овде цените им се 17к+.. Фала ви.

Deni:

--- Цитат: grandemiki на 22 Јануари 2024, 11:02:38 am ---Некој за помош од прилика цена како да пресметам за царина комплет колку би чинело за да внесам кола од Германија станува збор за Киа спортејџ 2016-2017 година основна опрема. Таму гледам на огласи се движат од 10.500 до 14-15к, планирам таму да земам бензинец околу 11.000е макс, знам дека има страна за да ти кажат колку точно пари ќе чини царината, проблем е што неможам ВИН да најдам на огласи не го пишува... дали има некој искуство што внесувал коли колку би чинело од прилика дали ќе ме фати поефтино или тука да барам да купам, од пријатели коли што внесувале ми велат повеќе од 3000евра нема да чинело... што значи би зел за 14.500е макс а овде цените им се 17к+.. Фала ви.

--- Крај на цитатот ---
https://www.davackizavozila.mk/

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

[*] Претходна страница

Оди на целосна верзија