Гласање

Кој е вашиот избор за Европски Автомобил на Годината за 2013?

Ford B-Max
2 (2.8%)
Hyundai i30
2 (2.8%)
Mercedes-Benz A-Class
22 (31%)
Peugeot 208
4 (5.6%)
Renault Clio
12 (16.9%)
Subaru BRZ / Toyota GT86
16 (22.5%)
Volkswagen Golf
12 (16.9%)
Volvo V40
1 (1.4%)

Вкупно гласови: 71

Автор Тема: Car Of The Year 2013  (Прочитано 13146 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33176
 • Таков е животот... јебига
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #90 на: Декември 19, 2012, 12:38:14 pm »
Да беше 250 цди, пола форумаши ќе ја заборавеа ГТ86 дека постои. :) :) :) А и волво Сумумот.

За мене ГТ86 не ни постои. Според мене ставањето во листата е нонсенс, особено во споредба со останатите возила.

Отсутен AllMightyMe

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6637
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #91 на: Декември 19, 2012, 13:17:51 pm »
Да беше 1.6 tdi пола форумаши ќе дркаа цела година.
http://vest.com.mk/default.asp?ItemID=6482E2BDC2A34449A46A8133B46136AA

Се прашувам на кој субјект ќе дркаат, колата или моделот ::) ::) ::)

;D ;D ;D ;D ;D

п.с. по незнам кој пат, Куоре не е нормален !!!! ;D ;D ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17673
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #92 на: Декември 19, 2012, 13:20:05 pm »
Нормален ненормален Мерцедес после два дена лобирање изби на прво место на анкетата :D

Голфчето ко госпожава на сликава се бори со Клиото за трето место, мртва трка  ;D ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17673
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #93 на: Декември 19, 2012, 17:30:46 pm »
BMW 116d е со 2-литарски дизел и 115 коњски сили. Забрзува до 100 за 9.9 секунди. Ауди А3 е со 1.6 TDI со 105 коња и иде до 100 за 10.7 секунди. Џулиета го има 1.6 JTDM и иде до 100 за 11.3.

На А-класата и требаат 11.7 секунди со 1.5 dCi моторот.

Значи, исто е, ама не е исто. Муабетот не е дека моторот е лош, едноставно дека не одговара на А-класата, особено на А-класата со АМГ пакет, огромни тркала, итн.Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28037
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #94 на: Декември 19, 2012, 17:38:32 pm »
Мој превид, не сум знаел дека постои 114d.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52483
 • Махер
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #95 на: Декември 19, 2012, 17:38:54 pm »
Ова сеуште може да се вади со погонот на задни. :)


Мој превид, не сум знаел дека постои 114d.
Ни јас.П.С. Треба да се проба, сепак. Може и да е подобар ако нема тони турбо-лаг.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17673
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #96 на: Декември 19, 2012, 17:39:52 pm »
Е сега сајтов на бемве е срање, ме занима што цена е 114d.

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6214
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #97 на: Декември 19, 2012, 17:41:52 pm »
со 1.6 мотор со 95 кс и 235 њутни

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17673
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #98 на: Декември 19, 2012, 17:45:06 pm »
Иначе еве како изгледа моменталната табела на еден од најголемите портали на Балканот:Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52483
 • Махер
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #99 на: Декември 19, 2012, 17:49:19 pm »
Значи и тука согледале разлика помеѓу и30 и Сид.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28037
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #100 на: Декември 19, 2012, 17:51:28 pm »
Интересно.

Реално, за Европски Автомобил на Годината и јас би земал Kia Cee'd место Hyundai i30. Панда не влегува во тој избор пошто се продава (во Европа, не кај нас) од 2011, ова е очигледно само за Хрватска.

Во секој случај, кандидатите за МК Автомобил на Годината ќе бидат објавени тек после Нова Година.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17673
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #101 на: Декември 22, 2012, 13:50:36 pm »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42126
 • Il Moderatore
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #102 на: Декември 22, 2012, 13:55:24 pm »
Лелелелеле Ѕвер! Браво за Пандата! :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен nsx-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9217
Одг: Car Of The Year 2013
« Одговори #103 на: Декември 22, 2012, 14:03:56 pm »
ѕверче :) браво