Автомобили > Генерално за Автомобилите

Растојание на штрафови кај сите возила и мерење на истото

<< < (30/34) > >>

Van:
Денес ги ставав летните гуми, кога гледам едниот штраф сум го цвикнал есента кога ги ставав зимските. Кога она на стегање, отиде уште еден. Изгледа премногу ги стегам... Сега ме јаде јанза да не е замор на материјалот, може најубаво е да ги заменам по два штрафа на тркало (или сите)?
Инаку за голф 3ка се работи.



--- Цитат: VLATKO Џентлменот на 24 Август 2014, 21:39:15 pm ---Сале во дуќанчето за бандаши после Фиат Илија во Ѓорче имаш квалитетни штрафови за тркала земи мустра ќе ти најде ист таков.

--- Крај на цитатот ---
Сеуште е валидна информацијава?

Luki Junior:
Не за џабе штрафови на гуми се  стегаат со момент клуч. 120 НМ и нема криза.

MecheTo:
Sum stegal sum odvrtuval,zavrtuval bezbroj strafovi...Na kamionite i so cevka od dve metri sum odvrtuval a nekoi ne ni pustale pa se kinele...Na Volvoto lani 3-4 mi se skinaa vo eden den,a pred toa voopsto ne bea mnogu stegnati...Go imame diskutirano steganjeto so moment kluc i so raka/noga(kolku e razlikata),razlikata ne e golema dokolkubso raka stegas covecki kolku so treba,ali nekoj ja preteruva....
Spored mene strafovite najknogu maka gledaat od nepravilno navrtuvanje(fakja nov navoj) ili so vozdusni pistoli koi gi vrtat prebrzo i go ebavaat navojot.

Van:
Скапа работа тоа момент клучот. Јас со нога ги стегам, јбг не сум толку јак на рака за да бидам сигурен дека добро сум ги стегнал...

nsx-r:
нема потреба,доволно е со рака да се стегне на осет и во сообраќајки тркалото попрво ќе пушти од рамо,спона итн. отколку од рукавец

Навигација

[0] Индекс на пораките

[#] Следна страница

[*] Претходна страница

Оди на целосна верзија