Автор Тема: Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'  (Прочитано 46404 пати)

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Jaguar XJ x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« на: 06 Ноември 2018, 00:05:15 am »
Specs:
Jaguar 3.2 L AJ16 I6 200hp
ZF four-speed automatic

Купена почеток на 2000ти години од Грција
Моментално има поминато 200.000 км
Во 2017 помина низ мала реставрација.

Една слика од готовиот производ.
« Последно менување: 25 Ноември 2018, 21:50:24 pm JezuzNoChill »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17306
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #1 на: 06 Ноември 2018, 00:08:09 am »
Не штеди на слики, реткост е ова и на улица, уште поретко нешто вакво излегува на форум.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #2 на: 06 Ноември 2018, 00:09:30 am »
Слики пред реставрација.
Бандажите беа прилично ужасни и бојата на кровот и багажникот се лупеше.
Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #3 на: 06 Ноември 2018, 00:09:48 am »
Не штеди на слики, реткост е ова и на улица, уште поретко нешто вакво излегува на форум.

Сега еве едно по едно хронолошки.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #4 на: 06 Ноември 2018, 00:15:12 am »
Ова е првпат кога ја видов префарбана во premium auto zentrum.


И бандажите убаво се средија со капачиња од aliexpress.


Но за неколку месеци почна да се лупи лакот од бандажите, но дечките од paz ги средијаОтсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #5 на: 06 Ноември 2018, 00:23:05 am »
Споредба во висина со волвото на сестра ми.


Набрзо си го доби и првото гребење на паркинг.Имаше и мало одлепување на бојата на предниот браник, но и тоа исто така беше набрзо средено.


Направен редовен сервис ако го интересира некого колку чини сервис на Јагуар


Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #6 на: 06 Ноември 2018, 00:25:35 am »
Сменети 11 години старите пирели за нови.


« Последно менување: 06 Ноември 2018, 00:39:07 am JezuzNoChill »

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #7 на: 06 Ноември 2018, 00:27:32 am »
Летово исто така си доби нови звучници благодарение на Vox

https://www.facebook.com/pg/voxcentar/photos/?tab=album&album_id=1845858418841597

Исто така и еден alpine subwoofer


Не се слуша нешто многу бас поради тоа што се тотално одделени багажникот и кабината ама многу голема разлика прави во споредба со без него.
« Последно менување: 06 Ноември 2018, 00:40:27 am JezuzNoChill »

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #8 на: 06 Ноември 2018, 00:31:12 am »
Исто така неколку месеци си го доби првиот слој Sonax premium carnauba восок.
Набрзо и помина 200.000км


Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #9 на: 06 Ноември 2018, 00:34:00 am »
И за крај една слика од ентериерот.
Извините што вака многу пораки испопишав ама полесно ми беше да ги организирам сликите.

Отсутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6643
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #10 на: 06 Ноември 2018, 00:40:28 am »
Мераци!

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #11 на: 06 Ноември 2018, 00:45:49 am »
Одлично ауто! Давај повеќе слики, супер си го светнал!

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #12 на: 06 Ноември 2018, 00:46:22 am »
И потрошувачка сигурно некој ке праша.

Охрид-Скопје само двајца во кола беше 8.9л/100км со малку клима и нормално возење.
Просек мешано е негде 13л/100км
А градска ако возиш ептен по гужвите 15-16л/100км.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 977
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #13 на: 06 Ноември 2018, 01:04:52 am »
Одлично ауто! Давај повеќе слики, супер си го светнал!

Еве бонус албум со сликички.
https://imgur.com/a/TK3zOgi

Отсутен BigBull

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 409
Одг: Jaguar x300 3.2 L AJ16 I6 96'
« Одговори #14 на: 06 Ноември 2018, 01:12:14 am »
Перфекција е Јагуарот, само уште воланот да го средиш.