Автор Тема: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG  (Прочитано 23468 пати)

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« на: 11 Март 2016, 09:07:16 am »
http://imgur.com/a/b60px

Здраво на сите ,како што е редот и јас да се представам :D

Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
Купена во 2012 година , основен модел, возен со ќеф
205/55/16 Sava Eskimo S3
205/55/16 Michelin Energy Saver


« Последно менување: 11 Март 2016, 09:28:43 am vladic3110 »
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен dame

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3137
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #1 на: 11 Март 2016, 09:12:17 am »
welcome ....ubav primerok so ubava boja ,samo si ja utnal negde ne ja pokazuva slikata tuka ke pobaras ima link za forumi pozz

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #2 на: 11 Март 2016, 09:14:16 am »
Ова беше основното моторче? Супер.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #3 на: 11 Март 2016, 09:18:43 am »
Ова беше основното моторче? Супер.
Да ова беше  најосновниот :)
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #4 на: 11 Март 2016, 09:22:15 am »
welcome ....ubav primerok so ubava boja ,samo si ja utnal negde ne ja pokazuva slikata tuka ke pobaras ima link za forumi pozz
Прочитав на темата како да го додадам моето возило, одев по стапките меѓутоа постот е од 2012 година и има некои измени на imgur.com, не го најдов тој BB code, ако скопчам кај е , ќе го преправам , позз :)
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5835
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #5 на: 11 Март 2016, 09:24:26 am »
 :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #6 на: 11 Март 2016, 09:25:21 am »
Убаво возилце
Misa like it

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #7 на: 11 Март 2016, 09:27:25 am »
Ова беше основното моторче? Супер.
Да ова беше  најосновниот :)
Да, ама и бандажче имаш, и убава боја - башка плин. Таман си е. Само темпомат и УСБ и пуна капа. :)

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #8 на: 11 Март 2016, 09:30:26 am »
Во ред е се снајдов, фала :))
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #10 на: 11 Март 2016, 09:32:28 am »
Убаво возилце
Misa like it
Фала Misa :D
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #11 на: 11 Март 2016, 09:34:18 am »
Ова беше основното моторче? Супер.
Да ова беше  најосновниот :)
Да, ама и бандажче имаш, и убава боја - башка плин. Таман си е. Само темпомат и УСБ и пуна капа. :)
Има и темпомат и усб :)
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #12 на: 11 Март 2016, 09:35:04 am »
Во ред е се снајдов , фала :)
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6104
 • 69
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #13 на: 11 Март 2016, 09:35:59 am »
Со здравје да се вози...
Како потрошувачка?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Renault Megane 3 1.6 100hp authentique TNG
« Одговори #14 на: 11 Март 2016, 09:42:10 am »
Потрошувачка , на отворено е околу 7.5, на плин, како што имам приметено, градска околу 9.5
« Последно менување: 11 Март 2016, 09:52:40 am vladic3110 »
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html