Автор Тема: Opel Astra 1.6 Edition 2000  (Прочитано 19037 пати)

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
 • k24a3
Opel Astra 1.6 Edition 2000
« на: 27 Септември 2014, 19:07:07 pm »
Здраво на сите. Веќе 1 месец ја имам Астрата и редно е да ја објавам. :)

Opel Astra 1.6 16V 74kw 101hpпрва регистрација: Април 2001

боја: сив металик

километри: 104 100 со сервисна книшка

увоз: Германија

опрема: ABS, серво кожен волан, 4 воздушни перничиња, клима, централна брава со 2 клуча на далечински управувач, Sony радио, 4 летни и 4 зимски гуми на алуминиумски бандажи.

Задоволен сум од досегашната едномесечна вожња. Сега планирам само да вградам плин Landi Evo во Плинмонт во Битола и да го посетам TE-EN во Прилеп за полирање па за натаму ќе видиме. :)


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33903
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #1 на: 27 Септември 2014, 19:52:47 pm »
Ај не коментирам.. :(

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3963
 • MadaFunker
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #2 на: 27 Септември 2014, 19:58:50 pm »
Со здравје да се вози и долго да те служи..

New blood of old school

Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6094
 • 69
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #3 на: 27 Септември 2014, 20:00:19 pm »
Со здравје да си ја возиш.
Вака изгледа многу сочувана...

@Миле Џонтра
Несакаш да коментираш за километражата???
Тоа ли те мачи?
А што да кажам јас со 206-ката која е 2000г и има поминато само 75000?
И тоа сакаш да ми речеш дека не е така? :)
Зарем во Германија нема коли со мала километража?
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
 • k24a3
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #4 на: 27 Септември 2014, 20:07:27 pm »
Фала поуба да си купите :) А за километрите немом да тврдам ама според вожњата шо ја има + стварно добро одржана од прошлиот газда + малку поскапа од другите во Германија + дојсена за мене не за на плац од познаник на таткоми + сервисна книшка + споредбата шо можам да ја напрам со иста ваква астра која ја имав пред ова ... Вервам дека се реални :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33903
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #5 на: 27 Септември 2014, 20:09:19 pm »
Не бе.... Тоа е моето најомилено возило на цел свет  :'( коментирањето прилично тешко ми паѓа.... и плус тука е анти-Опел лобито со кое не би сакал да се закачам :D

Маестро, ти љубоморам за аутцево. 2008-ма година да имав 12.000 евра наместо 7.000 ќе го купев без да се двоумам. Особено 1.6 моторот е еден од најдобрите атмосферци произведени некогаш.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8536
 • Пичлеме
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #6 на: 27 Септември 2014, 20:14:59 pm »
Битољчанец уште еден а? :)
Со здравје да си го коландисваш количето. Ако не крца, не лупа, не тропа...батали километри, најбитно стегнато да е :)

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
 • k24a3
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #7 на: 27 Септември 2014, 20:18:31 pm »
Па то викам ијас :) кнап е :)

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #8 на: 27 Септември 2014, 21:07:27 pm »
Со здравје да се вози и добро да те служи !

Само кој ги истргал магленките да го истргам јас него  >:(

Ај некој ден ке ги дружиме во живо ;)

Отсутен Mercury

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Т(д)ркач
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #9 на: 27 Септември 2014, 21:18:40 pm »
Уба уба :) Со здравје да се вози :)

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
 • k24a3
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #10 на: 27 Септември 2014, 23:58:27 pm »
E da falat mozi maglenki ama dobra e i vaka .. Ke vidime natamu.. Prvo plince pa da se sredi nadvoresno malku (poliranje) pa posle ke vidime za drugo .. Pouba da se vraka kaj site :)

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1904
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #11 на: 28 Септември 2014, 00:34:07 am »
Фалат магленки и знакот на Опел  ;D , со здравје возење и за километрите да ги видиме ни фали внатрешноста една слика постирај .....

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9208
 • Аstra la vista baby !
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #12 на: 28 Септември 2014, 01:41:22 am »
Побарај ме ко ке одиш за плинче, ке одиме заедно ;)

Отсутен vlatko05

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 337
 • k24a3
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #13 на: 28 Септември 2014, 09:23:41 am »
Среда одам за плин во Плинмонт .. Сабајлечки :) а ја имам и маската со знакот на Опел напред ама ова поќе ме бендисва некако :)

Отсутен djidji

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10567
Одг: Opel Astra 1.6 Edition 2000
« Одговори #14 на: 28 Септември 2014, 09:48:28 am »
Со здравје да се вози! Може да ги извадиш и буквите позади, ама знакот на Опел мора да стои :)