Автор Тема: Opel Kadett C 1974  (Прочитано 101754 пати)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1352
 • Велешанче
Opel Kadett C 1974
« на: 14 Август 2014, 21:27:55 pm »
Ај и јас да го преставам моето количе. Се работи за Опел Кадетт Ц од 1974 година.
Мотор: 1000 кубика со 30 киловати
Планови:
-Нови кочници напред со дискови, бидејќи сега се со добоши.
-Седишта од понов модел на Опел
-Монтирање на плински уред
-Друго воланче
-Напролет фарбање
-Преправање на мењачот за да биде кај рачната
-Куката да се извади.
-ATS classic
Еве и некоја слика:« Последно менување: 02 Ноември 2014, 21:34:11 pm МулевР »
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен martin_bt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2515
 • Дете Битолчанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #1 на: 14 Август 2014, 21:56:04 pm »
Супер количе си купил, создравје да се вози ! Контактирај го Ракунче има одлична понуда од страна бандаши за тебе :)
Што вредат коњските сили ако зад воланот седи магаре ... ? ;D


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #2 на: 14 Август 2014, 22:01:14 pm »
Аааа машала. Коска. Многу ново ова бе? Моето е од 67-ма :)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #3 на: 14 Август 2014, 22:12:37 pm »
Dosadni se Opeldziive so ova oldtajmerive znaci...

Dajte nesto drugo od sedamdesetih...VW..Honda...Alfa...

;DОтсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #4 на: 14 Август 2014, 22:14:13 pm »
Drugar kolicevo moze da se napravi ludnica :) !

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1352
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #5 на: 14 Август 2014, 22:17:20 pm »
Супер количе си купил, создравје да се вози ! Контактирај го Ракунче има одлична понуда од страна бандаши за тебе :)
Фала, бандаши сега за сега ќе си останат вие на тато му биле многу убави :D
Аааа машала. Коска. Многу ново ова бе? Моето е од 67-ма :)
Ново, ново :D Престави го и твоето :D
Dosadni se Opeldziive so ova oldtajmerive znaci...

Dajte nesto drugo od sedamdesetih...VW..Honda...Alfa...

;DVW има неколку на форумов, а Алфа и Хонда слабо :D
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #6 на: 14 Август 2014, 22:23:34 pm »
Кој им е крив на Опел што незнаат да направат добро ново ауто, па мора да се шлепаат на стара слава. ;D

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #7 на: 14 Август 2014, 22:24:21 pm »
Ti najde da zboris...

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1352
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #8 на: 14 Август 2014, 22:25:15 pm »
Drugar kolicevo moze da se napravi ludnica :) !
Знам :D
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #9 на: 14 Август 2014, 22:26:38 pm »
Ti najde da zboris...

Оти? :) Да не имам нова хонда или да не нечинат новите хонди? Или дека се запали nsx-от во фаза на развој? ;D Или јас дека сум грд? ;D

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #10 на: 14 Август 2014, 22:28:36 pm »
Se od gorenavednoto.;D

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #11 на: 14 Август 2014, 22:32:11 pm »
Ја го ја моето

Кадет Б 1.0л normalmotor 37kw 1967-ма година, прв газда дедо ми, втор ја татко ми ја-ја ист ти се фаќа, купен од Виена, со мана на лагер на радилица. Запекол лагерот при влез во Словенија. Сменет, среден, spinning happily ever since :DМоторот окулу 300к и одлично се држи. Шасијата веќе рак е фатена на крилата. Патосот е здрав.

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1352
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #12 на: 14 Август 2014, 22:39:19 pm »
Имаше во отпад во Велес еден ваков, комплет предните кочници ги извадивме од него оти кај нас се со добоши. Моторот од 1.0л за мене е супер, зошто другата година кога ќе положам на 16 години ќе неможам посилно, па здравје за неколку години ќе оди 1.6 или слично :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33938
 • Таков е животот... јебига
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #13 на: 14 Август 2014, 22:51:51 pm »
Нема 1.6 мотор за него. Има 1.7 и 1.9 во купе и рели верзиите :)

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1352
 • Велешанче
Одг: Opel Kadett C 1974
« Одговори #14 на: 14 Август 2014, 22:56:21 pm »
А кога бевме во Охрид  да гледаме едно купе имаше 1.6
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i