Автор Тема: Vw Golf mk1  (Прочитано 59965 пати)

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Vw Golf mk1
« на: Февруари 17, 2014, 20:32:02 pm »
Сакам да ви го претставам мојот нов голф, кој што ќе се реставрира, има 1.6 Дизел во одлична состојба, со него земав  гратис  и нови крила, прагови, полумесеци, 4 нови зимски сава гуми и 4 бандажи од голф 2, и се надевам ќе почнам да го растурам во најбрзо време,  имам некои планови, но полека полека тие со тек на време ќе се откриваат :)

Eве слики, деновиве ќе го перам па ќе  го сликам поубаво :)« Последно менување: Февруари 17, 2014, 20:42:28 pm Деки »

Отсутен toni.de

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 591
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #1 на: Февруари 17, 2014, 20:36:43 pm »
  Со среќа

Отсутен Vlatzki

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2071
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #2 на: Февруари 17, 2014, 20:37:36 pm »
Аи, аи аи.. СО среќа лепи, па сакам кругче. :)

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #3 на: Февруари 17, 2014, 20:41:07 pm »
Фала Тони :)

@Vlatzki  Ќе добиеш за 1 година ;D

Отсутен Vlatzki

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2071
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #4 на: Февруари 17, 2014, 20:47:02 pm »
;D Претпостављам дека до тогаш ќе ти биде фул ката ? ;D

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #5 на: Февруари 17, 2014, 20:53:07 pm »
Да да  ;D

Отсутен FORD-Retro_Style

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 100
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #6 на: Февруари 17, 2014, 20:54:04 pm »
Со среќа!

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6212
 • Плинаш!!!
Одг: Re: Vw Golf mk1
« Одговори #7 на: Февруари 17, 2014, 20:59:33 pm »
Со среќа Деки!

Отсутен Боби Л.

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1274
 • I live my life a quarter mile at a time...
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #8 на: Февруари 17, 2014, 21:01:57 pm »
Деки ајде со среќа да е па да го видиме на нашите патишта,и на секој собир што ќе се одржи и јас да се пријавам на списоко за кругче...:)
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #9 на: Февруари 17, 2014, 21:06:56 pm »
Со среќа Деки!

Фала :)

Деки ајде со среќа да е па да го видиме на нашите патишта,и на секој собир што ќе се одржи и јас да се пријавам на списоко за кругче...:)

Фала Боби, ќе го видите, али како што пишав за година дена, сега не е регистриран, и таман ќе го растурам :)

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #10 на: Февруари 17, 2014, 21:09:03 pm »
aj na zravje glej sea napraj go ko mojot i ke ti go rasturam jas :P :D

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #11 на: Февруари 17, 2014, 21:10:17 pm »
Фала дарк, ова ќе биде брат му ,или речено, еднојајчани близнаци   :P  ;D

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #12 на: Февруари 17, 2014, 21:12:11 pm »
Има работа овде,со лесно нека е

Отсутен Деки

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1534
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #13 на: Февруари 17, 2014, 21:14:20 pm »
Има има, благодарам, ќе се прави полека, никој не не брза  ;)

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5107
Одг: Vw Golf mk1
« Одговори #14 на: Февруари 17, 2014, 21:16:32 pm »
Фала дарк, ова ќе биде брат му ,или речено, еднојајчани близнаци   :P  ;D
Probaj demolot ke raboti, i spaklata za da vadam bojata nova taze :D