Автор Тема: Интересни и малку познати детали за коли..  (Прочитано 68197 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24346
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #330 на: Април 06, 2018, 20:35:32 pm »
Една од најубавите коли во историјата.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5255
 • Бенве си е бенве
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #331 на: Април 06, 2018, 20:42:53 pm »
Не знам зошто е толку ретка, во ограничен број ли е произведена? Во германија сеуште не сум ја сретнал или пак таква ми била срејчата. :(

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14135
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #332 на: Април 06, 2018, 20:46:52 pm »
Не знам зошто е толку ретка, во ограничен број ли е произведена? Во германија сеуште не сум ја сретнал или пак таква ми била срејчата. :(

500 купеа, 500 спајдери. Неколку од овие се конвертирани во модерна копија на Disco Volante.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24346
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #333 на: Април 06, 2018, 21:05:56 pm »
Штета. 8C е најмалку 14 пати поубава од Диско Срањанте.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5255
 • Бенве си е бенве
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #334 на: Април 06, 2018, 21:07:52 pm »
Раката да му се исуши на тој што ги претворил во диско воланте

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17523
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #335 на: Април 06, 2018, 21:18:52 pm »
Купуваш сега 8C и за 40 години на децата им оставаш милиони ;D

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7284
 • Пичлеме
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #336 на: Април 06, 2018, 23:20:57 pm »
Борчови за поправки? ;D


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15788
 • Keep it 100
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #338 на: Февруари 22, 2019, 12:59:34 pm »

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2548
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #339 на: Март 23, 2019, 15:29:31 pm »
12:30
Подесување волан некогаш луксуз, денес ништо посебно :)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15788
 • Keep it 100
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #340 на: Јули 08, 2019, 21:09:19 pm »
Интересна историја на линкот подолу:Fiat S76 – Ѕверот од Торино повторно продефилира на Goodwood

Историскиот автомобил со најголем мотор во историјата на
автомобилизмот повторно ги рашири пламените пред големата
публика на фестивалот на брзината.

https://www.carclub.mk/2019/07/08/fiat-s76-zverot-od-torino-povtorno-prodefilira-na-goodwood/

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30701
 • Таков е животот... јебига
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #341 на: Јули 08, 2019, 22:11:52 pm »
Какви будали биле човече, во каков точак бапнале 28.000 кубика и возеле 213. Не можам ни да замислам на што личело тоа возење. Самоубици.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45174
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #342 на: Јули 09, 2019, 12:25:59 pm »
Какви будали биле човече, во каков точак бапнале 28.000 кубика и возеле 213. Не можам ни да замислам на што личело тоа возење. Самоубици.
Муабет после 60 години. Ставале 1000кс мотор во карбонски кутии и ги возеле сами со волани и педаљи, без автонимен возач, без ништо. Какви будали.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4814
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #343 на: Септември 09, 2019, 23:03:41 pm »
Voila noviot recorder na Nordshleife vo dve kategorii, najbrz sedan, i najbrz avtomobil so preden pogon.

https://www.google.com/amp/s/www.motor1.com/news/366671/lynk-co-03-cyan-nurburgring-records/amp/

Made in China :)
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45174
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Интересни и малку познати детали за коли..
« Одговори #344 на: Септември 11, 2019, 08:25:43 am »
Ауууу па и многу убаво изгледа како за кинез! Ова DFSK да го донесе кај нас со 2.0 тб 220кс за 11000 евра би било идеално возилце.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.