Автор Тема: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ  (Прочитано 507763 пати)

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3226 на: 02 Јануари 2018, 16:06:10 pm »
Клабери имам стар пц- 2гб рам со хп виндоус. Кажете некој антивирус, го преинсталирав денес и шубе ми е сега?
Нема вируси кои опстануваат во такви „услови“ ;D


Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1759
  • Veritas Vos Liberabit
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3227 на: 04 Јануари 2018, 00:00:39 am »
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2892
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3228 на: 06 Јануари 2018, 20:15:49 pm »
Вратив од 4та у трета, за да вратам у втора треба да намалам испод 30, 3 пати ми скока на враќање у втора, ме напна татко ми, не смее така да ти скока.
https://www.google.mk/maps/@41.760989,22.8751011,3a,75y,50.26h,65.45t/data=!3m6!1e1!3m4!1sW2vZOlrrH6vZZbjEH80oUA!2e0!7i13312!8i6656
ете јас овој проблем со калибрата немаше да го имам, ќе ја качеше во трета угорницата



 ;D ;D ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43342
  • Il Moderatore
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3229 на: 06 Јануари 2018, 20:20:50 pm »
Тоа е таа младина со прогресивни размислувања :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3230 на: 06 Јануари 2018, 20:26:48 pm »
Аутоматик златен.

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1420
  • Eбач на батерии :D
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3231 на: 14 Јануари 2018, 11:46:47 am »
Алфиста и Епл фан е едно те исто ;D

Soo true. Иако за алфа сум пристрасен.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен зоки-златен

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6864
  • хаУс мајстор
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3232 на: 15 Јануари 2018, 18:46:41 pm »
Мојот совет беше најдобронамерен познавајќи ги начините на функционирање на овие што делат закон и правда. Можеби заборавив да додадам дека требал да процени пред да реагира зошто никој не решил ништо во животот со ќотек. Па поготово на улица кога незнаеш кој има во другата кола. Пиштоли ножеви палици па и згора на тоа нервозни и за што ? Па модрици, исекотини, лекарски, судови, рочишта, адвокати, искачање од работа, стресови, паники. За што ??

Нека си оди по патот кај што си замислил, никој не умрел од возење пополека. Незнаеш на што се е спремен другиот. Не викам да искочи со полирка и да оди по него и да му ја среди колата туку да си се снајде во моментот. Намести се убаво, жмигавче и заобиколи и ај чао. Треба да го процениш и тој со кого правиш муабет. На @knight му се случила паника/адреналин/стрес па не стигнал таблица да види и стварно мислам дека не е ок да го охрабрувате да прави така. Неубава работа му се случила само затоа што дозволил да го фати нервоза.
Браво мајсторе!

Присутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3233 на: 25 Јануари 2018, 09:40:40 am »
...

Кој зборува за паѓање на газ? Или дека некаде некој го пречекуваат како цар? Или дека ружи цветаат на запад? Успех на приватен и професионален план во Македонија е тесно поврзан со две работи:
1) Или работата/капиталот ти е врзана со системот/политиката/луѓето од државниот апарат. Без разлика дали припаѓаш или не припаѓаш кон некоја политичка партија.
2)  Или работиш за западен капитал/западна фирма/западни пари, и имаш доволно ветер во грб и расположливи средства да се бориш со тие под број 1). Шансите за создавање вредност и изворно-финален производ е речиси еднаков на нула, ако немаш амин од тие под број 1.

Ако нешто што требаше да научиме последните 20ина години, е да ги научиме, навежбаме и негуваме вештините за создавање вредност и правење пари и капитал кој стои на здрави нозе. Никој немаше да го боли кур како се викаме, ако знаевме да наоѓаме креативни решенија за правење пари и капитал. Ама нели, полесно е да се вежбаат вештините за јадење гомна, глумење лудило, вицкасто заебавање со соседите, кое на крај нѐ донесе кај што нѐ донесе.

пс. Иако имаме многу поголем потенцијал за развој, но погледни под број 1 за секој случај.  Создавањето додадена вредност со висок квалитет е особина која треба да ја негуваме и развиваме. А каде има подобро место да се научат тие вештини отколку на запад.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29056
    • CARclub.mk
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3234 на: 26 Јануари 2018, 11:42:12 am »
Во Солун сум чекам ред тука пред Киа салонот, гужва е многу.

Многу народ има, од цела Грција, плус и туристи има затекнати тука во Солун купуваат и они затоа што после ќе нема.

Даваат и таксфри, ќе си го земам на граница и ќе си купам некој Спарк со него за да го возам низ Скопје да не го лупам Стингерот.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3235 на: 26 Јануари 2018, 11:47:07 am »
:D ми се допаѓа како размислува Злате ;D

Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1759
  • Veritas Vos Liberabit
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3236 на: 26 Јануари 2018, 16:04:05 pm »
Ради спаркот, не ради стингерот.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3237 на: 26 Јануари 2018, 16:42:02 pm »
Спарк резерва треба да има секој сопственик на седан или СУВ во Скопје и тачка, а не да се плетка ко пиле во кочина низ градов ;)

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8056
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3238 на: 28 Јануари 2018, 19:19:06 pm »
Баш ми е мерак кога ќе видам вакви работи, со мерак да одиме на вакви места заради две причини, првата да уживаме во квалитетот и втората да им помогнеме на браќата македонци во нашиот со сила земен дел...
Колку пати си бил?

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6298
  • Бенве сие бенве
Одг: ЛЕГЕНДАРНИ ПОСТОВИ
« Одговори #3239 на: 28 Јануари 2018, 19:47:13 pm »
Дихтунгот за меме просечен македонец