Автор Тема: Body Building, Fitness, P90X, MMA, Boxing i slicno...  (Прочитано 673810 пати)

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4991
Одг: Body Building, Fitness, P90X, MMA, Boxing i slicno...
« Одговори #6120 на: 02 Јануари 2024, 15:17:17 pm »
Ова ти е таман  за шеќерот втаван да ти оди, едно кокаколиче со оброците и сите среќни весели.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3540
Одг: Body Building, Fitness, P90X, MMA, Boxing i slicno...
« Одговори #6121 на: 02 Јануари 2024, 15:17:48 pm »
Преку ананас има белгиско чоколадо и бесплатна достава.
https://ananas.mk/proizvod/pure-gold-compact-whey-protein-prav-1000gr-belgian-chocolate/673069

Очекував некое вакво чоколадо од 1кг. Многу разочарувачки

Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4991
Одг: Body Building, Fitness, P90X, MMA, Boxing i slicno...
« Одговори #6122 на: 02 Јануари 2024, 15:39:18 pm »
НИшто повеќе не ти треба од здрави искомбинирани оброци, евентуално креатин,тој нема никаков зијан, напротив само корист, таман и одма малце 2-3 кг ке закачиш вода во  телото,ќе изгледаш поголем, а и посвежо ќе се осеќаш. Овај е ефтин а е топ за цената, има највеќе креатин во една доза, за разлика од другите со микро доза л таурин.
https://hardcoreshop.mk/shop/creatine-300gr-2/
И еден путер, ефтин е а е 100% путер https://hardcoreshop.mk/shop/creamy-peanut-butter-450-gr/
Има и еден македонски 100% во тегла и тој е добар го има во Тинекс за околу 300 ден за 500гр. Една лажица од 50 гр во шејк со банана, јогурт(кој трпи млеко може млеко) и некое зрно замрзнато овошје по избор, понекогаш ставам и една лажица овесни и ако се има низ дома сурутка прашок, тој прави да е онака силки смут смесата, блендаш и тоа е тоа.
 Вежбај барем една година како шо треба па после ќе увидиш дали реално ти треба нешто плус. Салам протеин е скапа работа, Една доза иди барем 80 денари да фрлиш за прашок, со такви пари подобро е да ги даваш за оброци од кај шо ќе ја извадиш истата количина на протеин плус и други работи, а и маса ќе ставашш гарантирано, неизбежно е.
   Со прашокот само ќе исполнуваш некој фиктивни  бројки за протеин , а ќе се презаситиш и нема да можеш да јадиш доволно и  да сакаш.
« Последно менување: 02 Јануари 2024, 15:49:24 pm vladic3110 »
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4122
  • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Body Building, Fitness, P90X, MMA, Boxing i slicno...
« Одговори #6123 на: 02 Јануари 2024, 15:48:19 pm »
И, има ли ефект? Растат мускули?
Некаде имам читано, ако престанеш со пиење, се јавува чешање на кожата...
Не сакам од себеси да праќам јавно слики тука, би го издвоил бицепсот. Покачени 6кг во 6 месеци, испиени 6кг протеин и внесувани по 3000-3100 калории дневно. Наследно сум слаб. Немам вежбано година ипол, денес почнав нешто така нозе, рамо, ама немам сила, ми се тресат мускулите. Дека чеша нема врска.
Еве слика од периодот кога вежбав. 50гр протеин+3000kcal храна.
*Сликите се чисто информативно, не е за споредба со некого, па да почнете со коментари, ова беше кога чисто за себе си вежбав.*
Едит: Избришани сликите.
« Последно менување: 04 Јануари 2024, 12:05:27 pm nestor04 »

Отсутен Bicikle

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9900
Одг: Body Building, Fitness, P90X, MMA, Boxing i slicno...
« Одговори #6124 на: 02 Јануари 2024, 17:25:06 pm »
Точно дека ти е потребен креатин, ама ептен малце, за профи атлети 3х5гр неделно, значин не ја надминујте таа мерка. Или редивна контрола на креатинин во крв инурина.

Присутен Jimny

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 947
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Body Building, Fitness, P90X, MMA, Boxing i slicno...
« Одговори #6125 на: 02 Јануари 2024, 20:04:48 pm »
И, има ли ефект? Растат мускули?
Некаде имам читано, ако престанеш со пиење, се јавува чешање на кожата...
Не сакам од себеси да праќам јавно слики тука, би го издвоил бицепсот. Покачени 6кг во 6 месеци, испиени 6кг протеин и внесувани по 3000-3100 калории дневно. Наследно сум слаб. Немам вежбано година ипол, денес почнав нешто така нозе, рамо, ама немам сила, ми се тресат мускулите. Дека чеша нема врска.
Еве слика од периодот кога вежбав. 50гр протеин+3000kcal храна.
*Сликите се чисто информативно, не е за споредба со некого, па да почнете со коментари, ова беше кога чисто за себе си вежбав.*
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Одмори ја малку десанка

Присутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8090
  • Малерозен дрводарец
Одг: Body Building, Fitness, P90X, MMA, Boxing i slicno...
« Одговори #6126 на: 04 Јануари 2024, 05:14:25 am »
Внимателно на ратиштето, другари.

Демне опасност зад секој агол.

Потлачени!

Џаба радите, нече вас платити!

Отсутен Vwlover

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 562