Автор Тема: Chiptuning  (Прочитано 94339 пати)

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16660
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Chiptuning
« Одговори #300 на: Октомври 24, 2019, 15:52:31 pm »
Степон нема дајно, ама има многу добри мапи :)

Какви мапи користи СтопОн, од која тјунерска куќа знаеш ли ?

@marmlad мислам знае

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5347
 • Бенве си е бенве
Одг: Chiptuning
« Одговори #301 на: Октомври 24, 2019, 17:46:09 pm »
Степон нема дајно, ама има многу добри мапи :)

Какви мапи користи СтопОн, од која тјунерска куќа знаеш ли ?
Спенс, утре ќе ја чипнеме твојата, а ако ме фати мерак и ја ќе ја чепнам.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3932
Одг: Chiptuning
« Одговори #302 на: Октомври 24, 2019, 17:47:41 pm »
Од кај стигне  :) Едно време знам дека ставаше и од mcchip DKR, германска фирма...