Автор Тема: Chiptuning  (Прочитано 74723 пати)

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2107
Одг: Chiptuning
« Одговори #285 на: Август 25, 2018, 08:17:19 am »
Ај да ја освежам темава. Од Еуроимпех Професионал тунинг барав понуда за чиптјунинг на Пасат Б8 110 КВ / 150 КС. Пасатот е нов, со поминати 10.000 км / 2018 година. Уште е под гаранција од Порше. Тјунингот би го подигнал на 195 КС - 30%. Стравот ми е голем :) затоа што е ново возило. Некое искуство или мислење од форумџиите би ми било од корист.

Ако некој прашува зошто сакам тјунинг - некако ми е тром, слабо повлекува, нема буст ... Го споредувам со Б7 со 140 КС што го имав претходно и некако Б7 ми беше по агилен, побргу повлекуваше...
https://www.diesel-performance.co.uk/tuning/car/volkswagen/passat-from-2014-onwards/2-0-tdi-150ps110kw-1968-ccm-40/#go

Вреди доплата за app control што ја има кај некои уреди од производителов?
« Последно менување: Август 25, 2018, 08:24:01 am smole »

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 30101
 • Таков е животот... јебига
Одг: Chiptuning
« Одговори #286 на: Август 25, 2018, 10:51:13 am »
Ај да ја освежам темава. Од Еуроимпех Професионал тунинг барав понуда за чиптјунинг на Пасат Б8 110 КВ / 150 КС. Пасатот е нов, со поминати 10.000 км / 2018 година. Уште е под гаранција од Порше. Тјунингот би го подигнал на 195 КС - 30%. Стравот ми е голем :) затоа што е ново возило. Некое искуство или мислење од форумџиите би ми било од корист.

Ако некој прашува зошто сакам тјунинг - некако ми е тром, слабо повлекува, нема буст ... Го споредувам со Б7 со 140 КС што го имав претходно и некако Б7 ми беше по агилен, побргу повлекуваше...

Батали, многу лоша идеја.
А што не купи Ауди 3.0TDI ако сакаше да ти повлекува?
Тром е поради побарувањата за ограничување на штетни емисии.
Мене не ми треба работа, мене ми требаат пари!

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4798
 • Бенве си е бенве
Одг: Chiptuning
« Одговори #287 на: Август 25, 2018, 11:09:59 am »
Ремапирај ја и да не ти чуе, таа кола помалку загадува од 2т скутерче, бензинци до 2008ма, возилата на јсп и комуналец и 80%од се што се движи по нашите патишта.

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Lako je tuđim kurcem gloginje mlatiti!!!

Отсутен lans

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1271
Одг: Chiptuning
« Одговори #288 на: Август 25, 2018, 14:53:37 pm »
Ај да ја освежам темава. Од Еуроимпех Професионал тунинг барав понуда за чиптјунинг на Пасат Б8 110 КВ / 150 КС. Пасатот е нов, со поминати 10.000 км / 2018 година. Уште е под гаранција од Порше. Тјунингот би го подигнал на 195 КС - 30%. Стравот ми е голем :) затоа што е ново возило. Некое искуство или мислење од форумџиите би ми било од корист.

Ако некој прашува зошто сакам тјунинг - некако ми е тром, слабо повлекува, нема буст ... Го споредувам со Б7 со 140 КС што го имав претходно и некако Б7 ми беше по агилен, побргу повлекуваше...
https://www.diesel-performance.co.uk/tuning/car/volkswagen/passat-from-2014-onwards/2-0-tdi-150ps110kw-1968-ccm-40/#go

Вреди доплата за app control што ја има кај некои уреди од производителов?
ne bi znael, mojot e 2 godini star i nema opcija za app control. moras da stiskas dugminja na boxot za da odberes edna od 18te mapi
Honda SH125i  2011
VW Passat 2.0TDI 2015
Skoda Fabia 1.2TSI 110PS DSG7 2016

Отсутен AND_031

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 229
Одг: Chiptuning
« Одговори #289 на: Декември 05, 2018, 04:07:35 am »
Добра вечер.
Станива збор за Рено Клио мк4 со 0.9 TCE мотор од 90кс. Дали има можност некое коњче плус да се извлече од него?

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9222
 • Giulietta QV
Одг: Chiptuning
« Одговори #290 на: Декември 05, 2018, 08:37:51 am »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17625
Одг: Chiptuning
« Одговори #291 на: Декември 09, 2018, 23:46:06 pm »