Автор Тема: Сервис за Форд  (Прочитано 17427 пати)

Отсутен Dema

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 4
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #15 на: 06 Август 2015, 22:41:11 pm »
Фала многу Gabau ќе поминам утре и да видиме што ќе кажат

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #16 на: 06 Август 2015, 23:54:18 pm »
Сервис "Флојд" добар мајстор излезен од ми-да, се наоѓа на 3-та македонска после американ колеџ а пред средното жуц.

јас флојд би го заокружил во широк круг...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20556
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #17 на: 07 Август 2015, 00:10:46 am »
Солидно објаснета причина :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #18 на: 07 Август 2015, 00:18:09 am »
несакам да објаснувам т.е. да се повторувам, затоа што ВЕЌЕ СУМ ОБЈАСНИЛ во друга тема... а во ваква ситуација ако препорачам друг, ке испадне прво контрирање, а второ маркетинг терање... ни тоа не го сакам...

ако не ти се свиѓа, те замолувам, избриши го тој пост... избриши го и овој... немам намера да се објаснувам...

едит... за да не биде дека рекламирам, цитирам пост од друг,  НА ИСТАВА ТЕМА:

Исконтактирај го членот MarijanSK он има сервис, заедно со татко му поправаат коли, добро работи и не е скап. Сервисот се наоѓа во козле, кај бензинската.

споменатиот член, го знам од форумов и само 2 пати сум го видел во живо, само на собири... значи нит го рекламирам нит ништо... во секој случај ке потврдам дека е подобар од флојд, иако флојд има “гаражиште“ огромно... најдобар е*ач не е тој што има нај голем к*р...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Gabau

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 490
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #19 на: 07 Август 2015, 08:50:22 am »
@Onak ако може на ПП причините за Флојд, пошто јас друг неовластен незнам а добро е да се знае и друга алтернатива.

Отсутен VladeFF

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 81
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #20 на: 07 Август 2015, 09:03:14 am »
Еве една од моите причини (пост што го имав напишано претходно) зашто никогаш повеќе нема да го посетам Флојд.

"И мене ми го препорачаа тој Флојд. Преку познат човек закажав термин кај него за да ја средам колата (филтри, масло итн..) и кога отидов, прво што ме праша е дали сам сум си купил филтри и масло. Му кажав дека да, сам си купив. Изнервирано ми кажа "какво масло сум требал да купам, а не тоа ѓугре што сум го земал" и налутено ми кажа дека не можел да ми ја среди колата тој ден, бидејќи бил зафатен. Од тогаш ниту сакам да појдам во неговиот сервис ниту сакам да имам било каков контакт со човекот.
Имав купено масло Total Quartz 9000 Future NFC 5w30.
Работата е што дечкото не сака да се замара со твоето возило ако не си купил филтри и масло од кај него. Смешко Такви сервиси не ми требаат мене ич."

Отсутен Gabau

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 490
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #21 на: 07 Август 2015, 09:44:57 am »
Кај Флојд сум бил еднаш за мал сервис (уље и филтри од кај него ) и два пати за полен филтер, и се глеа дека е терсен човекот ама па викаат за дијагностика е добар а тоа му треба на @Dema. Иначе сеа за мал сервис одам во Ми-Да пошто имаат екстра цени а полен филтер и филтер за воздух сам мењам.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #22 на: 07 Август 2015, 11:04:01 am »
за дијагностика а и за сервис било каков иди карши флојд, во мехатроника сервисот... не се љути воопшто ако си донесеш свое масло и филтри... и кога ке идете кај него,  повикајте се на мое име, ке добиете некој поклон, ако не во нај мала рака ке бидете поубаво истретирани...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Gabau

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 490
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #23 на: 07 Август 2015, 11:31:42 am »
Видиш ич не ми текнало да отидам кај Мехатроника пошто нели он е за Волво а во суштина многу делови делат со Форд. Од уљиња за мал сервис што има на лагер кај мехатроника?

Отсутен Dema

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 4
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #24 на: 08 Август 2015, 01:19:31 am »
Бев денес случајно во Ми-Да најкултурно добар ден едно друго....имаа фин однос ама дека имале многу работа да дојдам после 15 или да сум се најавел неколку дена порано за една дијагностика? Така да утре дефинитивно ќе појдам и кај Флојд и карши Флојд во Мехатроника па ќе видиме што ќе кажат мајсторите за мојот дефект...

Отсутен Bu$aV MeGaNe

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1854
  • Renault Megane R26
Одг:
« Одговори #25 на: 08 Август 2015, 10:21:18 am »
070344841 Жарко.
Јави се кај дечково,профи проверено мајсторче за форд,верувам дека ќе ти заврши работа.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6643
Одг:
« Одговори #26 на: 08 Август 2015, 10:59:40 am »
Жаре е на одмор мислам ама како и да е дечкото е ренген за форд и нема да згрешите.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54744
  • Махер
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #27 на: 08 Август 2015, 11:27:50 am »
Бев денес случајно во Ми-Да најкултурно добар ден едно друго....имаа фин однос ама дека имале многу работа да дојдам после 15 или да сум се најавел неколку дена порано за една дијагностика? Така да утре дефинитивно ќе појдам и кај Флојд и карши Флојд во Мехатроника па ќе видиме што ќе кажат мајсторите за мојот дефект...
Заради одмориве изгледа.

Отсутен VladeFF

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 81
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #28 на: 08 Август 2015, 11:55:49 am »
Жаре е на одмор мислам ама како и да е дечкото е ренген за форд и нема да згрешите.

Каде се наоѓа Жарко? Со резервации работи или може да се помине до кај него за ситна проверка/поправка?

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Сервис за Форд
« Одговори #29 на: 10 Август 2015, 01:01:48 am »
Видиш ич не ми текнало да отидам кај Мехатроника пошто нели он е за Волво а во суштина многу делови делат со Форд. Од уљиња за мал сервис што има на лагер кај мехатроника?

еурол. сите врсти и ознаки.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време