Автор Тема: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар  (Прочитано 17186 пати)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31687
 • Таков е животот... јебига
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #120 на: Февруари 28, 2011, 14:33:48 pm »
Најбољи коментар од Спортекс: „Немам мириснато Чери до сега...“. Ааххахахахахх!!!! Лелеееее...П.С. Си ја пробал новата Мазда 5, леле човече како мириса, лудница е колата!!!!!!!!!

Сте мириснале ЈУ(гословенско) ГО(вно)?  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #121 на: Февруари 28, 2011, 14:35:35 pm »
Уште не сум го мирисал убаво јас  :D :D :D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31687
 • Таков е животот... јебига
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #122 на: Февруари 28, 2011, 15:28:36 pm »
Завчера зборував со еден вработен на позиција во една дистрибутерска компанија од Скопје. Тие пред 3-4 година купија Југо Темпо 1,1i едно 5-6 комада. Неговиот коментар е дека сите нови коли се добри, ама југовците остареле после една година и вели дека сега се крш.
Па ми спомна дека директорите правеле муабет за да свртат некоја пара да купеле Чери. Ако се толку идиоти да купат, ќе земам една од него да ја пробаме. Така прв пат тие ќе пробаат, па ако преживеат ќе пробаме и ние... лол

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #123 на: Февруари 28, 2011, 20:35:26 pm »
Најбољи коментар од Спортекс: „Немам мириснато Чери до сега...“. Ааххахахахахх!!!! Лелеееее...П.С. Си ја пробал новата Мазда 5, леле човече како мириса, лудница е колата!!!!!!!!!


Мириснав пред 3 дена Нова ганц Мазда CX-7 што си ја купи голегата и мора да ви кажам дека многу убаво мириса.   :D

Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7890
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #124 на: Јули 15, 2011, 17:14:29 pm »
Пак вие јадете бурек за Chery.... ;DОтсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31687
 • Таков е животот... јебига
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #125 на: Јули 15, 2011, 17:16:26 pm »
Значи толку собира во сандакот а? Да им продадеме на Хаг за кога ќе најдат масовни гробници некаде да ги закопаат со помал трошок, да не мора да купуваат Caddy ili Transporter :D

Отсутен vili

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 114
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #126 на: Декември 03, 2011, 13:12:14 pm »
http://www.euroncap.com/results/mg/6/2011/467.aspx

http://www.euroncap.com/results/geely_emgrand/ec7/2011/462.aspx

Еве колку време им требаше да достигнат некакво ниво.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #127 на: Декември 03, 2011, 13:48:50 pm »
Пак вие јадете бурек за Chery.... ;D


А замисли да ги напикаш во локомотивата кај тебе гарант 30 души ќе се зипуваат. Не за џабе кога има судар помеѓу два автомобили во Кина гинат 17 души и 14 се повредени. Или ако се судри автобус со камион, гинат од 80 до 214 души во автобусот и пола од тоа во камионот.http://www.euroncap.com/results/mg/6/2011/467.aspx

http://www.euroncap.com/results/geely_emgrand/ec7/2011/462.aspx

Еве колку време им требаше да достигнат некакво ниво.
1) Двете возила погоре немаат никаква врска со чери.
2) Веќе имаше дискусија за тоа во некоја од темите во нови автомобили.
3) Дури и да беше некое чери во прашање не верувам дека со ова многу ќе ја сменеа генералната перцепција кон брендот на европскиот пазар


Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Bauer

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 982
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #128 на: Декември 03, 2011, 13:50:14 pm »
не ми се верува пред зграда видов его паркирано.

Отсутен dak4e

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 1
 • moeto fiat stilo abarth
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #129 на: Ноември 16, 2018, 11:03:18 am »
Zdravo sakam da prasam za chery zastapnik vo makedonija mislam delovi chery j1

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25930
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #130 на: Ноември 16, 2018, 11:16:56 am »
Колку што се сеќавам, овластен сервис за Chery е Ци-Лаз.

Отсутен koce1102

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1205
Одг: Кинескиот бренд Chery достапен и на нашиот пазар
« Одговори #131 на: Ноември 16, 2018, 17:18:26 pm »
Да , довАмерикан

Sent from my SM-G935F using Tapatalk