Автор Тема: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g  (Прочитано 13315 пати)

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1381
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #90 на: Јули 14, 2018, 00:43:25 am »
Неделава имав време да ја средам малце

Сменето предни плочки кај Мирко, 2000 денари со работна рака. Гуртните биле добри.(пукна еден штраф на тркалото, треба да одам пак да го сменат).

Сменето ребраст, ПК, водна пумпа, земено од Шампион во Ѓорче. Дадено гаранција од 50 000км

ИНА сет, 3900 ден
ПК Дајко, 500 ден
Водна DOLZ некоја, ми рече дека била добра, 1200, со метална перка
Работна рака 2000 ден.
Вкупно 7600 ден.


Утре треба кај Диро да сменам предни чаури и попатно се што не го бива :D

Понеделник полнење клима, веројатно во Илинден, има еден за 700 ден полни, без разлика колку собира.

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3835
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #91 на: Јули 14, 2018, 03:01:32 am »
Tuuu ti ja zaboraivme kolata :)
Pusti nekoja taze slika morav da odam na prva stranica da vidam kako izgledase.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5934
 • Плинаш!!!
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #92 на: Јули 14, 2018, 10:49:40 am »
Неделава имав време да ја средам малце

Сменето предни плочки кај Мирко, 2000 денари со работна рака. Гуртните биле добри.(пукна еден штраф на тркалото, треба да одам пак да го сменат).

Сменето ребраст, ПК, водна пумпа, земено од Шампион во Ѓорче. Дадено гаранција од 50 000км

ИНА сет, 3900 ден
ПК Дајко, 500 ден
Водна DOLZ некоја, ми рече дека била добра, 1200, со метална перка
Работна рака 2000 ден.
Вкупно 7600 ден.


Утре треба кај Диро да сменам предни чаури и попатно се што не го бива :D

Понеделник полнење клима, веројатно во Илинден, има еден за 700 ден полни, без разлика колку собира.
Си ја нашминкал како југо пред регистрација
На здравје сервис!!!

Sent from my Huawei P Smart using Tapatalk


Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1381
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #93 на: Март 29, 2019, 11:17:34 am »
I'm so EXIDED :P

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Благодарност до Анџело :)

Вчера на паркинг во Бриколаж, наеднаш откажа акумулаторот. 3 години и еден месец издржа, секој ден по 30 километри возено. Не знам дали треба да сум задоволен или не :D

Во ниедна од околните бензински околу Бриколаж немаше акумулатор со лев плус, за на крај да влезам во Бриколаж и да си најдам :D

Прв пат го гледам, ама со две мали деца и жена немав многу избор. Пишува на него дека е од Италија, две години гаранција.


Отсутен SaleSk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5908
 • 69
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #94 на: Март 29, 2019, 11:36:46 am »
Нов е, со гаранција.
Со здравје да си го возиш.
Убеден сум дека со него ке бидеш позадоволен одколку со претходниот. :D Се разбира ако ја чуваш количката уште наредни 5 години минимум...
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1381
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #95 на: Март 29, 2019, 13:28:12 pm »
Нов е, со гаранција.
Со здравје да си го возиш.
Убеден сум дека со него ке бидеш позадоволен одколку со претходниот. :D Се разбира ако ја чуваш количката уште наредни 5 години минимум...

Таа на гаранцијата ко да прешкрта некоја дата 2017 со 2019, баш дома ќе видам. Колку држи држи. :)

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4796
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #96 на: Март 29, 2019, 13:54:43 pm »
"Анѓелот" полека ги прибира душите на умрените акумулатори ;D
Сепак 3 години не е лошо, на Меганот сите ми тераа по 3 години (фабричкиот, 2 не се сеќавам, 3 варта, со 4 топла го продадов)