Автор Тема: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g  (Прочитано 13309 пати)

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #15 на: Јули 09, 2013, 00:41:46 am »
Еве јас како наискусен Нубриџија на форумов, можам да ти кажам дека си зел одличен примерок :D :D

Што се однесува до делови братче се има! Не се секирај за тоа. Се пасува од Опел. Цените се речиси ко за Застава. Пример задни добоши комплет нови ти се 1200 денари....мислам..поефтино здравје!

Потрошувачка ти кажав. Јас вадам 10 литра плин. Ставај...ИСКЛУЧИВО (Повторувам ИСКЛУЧИВО)

TOTAL QUARTZ 9000. 1950 денари 5 литра. Свеќици ќе си ставиш NGK.

Друго, вози и ич да не му ја секираш. Издржливо количе одлична комоција, да чукнам в дрво до сега ме нема изневерено ама баш ич.


Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1381
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #16 на: Јули 09, 2013, 09:51:06 am »
Ми останаа и свеќиците за мењање, ми препорачаа Бош, биле по спецификација за неа.

Отсутен Mase

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 137
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #17 на: Јули 09, 2013, 13:36:10 pm »
Честито колега, одличен избор!
Со здравје да си ја возиш и да те служи милион километри без никакви проблеми :)

Колку што знам, нубирата е некојси претходник на крузот така? преку лачети-то.
И ајде откако ќе го средиш, брендирај го со налепница царцлуб :)

Отсутен Bushido

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 234
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #18 на: Јули 09, 2013, 13:42:42 pm »
Фино ауто :)
Со здравје да се вози

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3682
 • Боинг 747
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #19 на: Јули 09, 2013, 13:57:27 pm »
Ахаааа кој бил UrSa1986 .

Со здравје да си ја возиш и еве еден специјален поздрав до тебе со извадок од филм

Пушти од 0:30

da redovno menjas ulje

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1381
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #20 на: Јули 09, 2013, 14:01:48 pm »
Честито колега, одличен избор!
Со здравје да си ја возиш и да те служи милион километри без никакви проблеми :)

Колку што знам, нубирата е некојси претходник на крузот така? преку лачети-то.
И ајде откако ќе го средиш, брендирај го со налепница царцлуб :)

Фино ауто :)
Со здравје да се вози

Фала на честитките :) Следбеник е лачети-то, најверојатно е така како што викаш.

Налепница имам дома, денес или утре ќе биде брендирана :)


Ахаааа кој бил UrSa1986 .

Со здравје да си ја возиш и еве еден специјален поздрав до тебе со извадок од филм

Пушти од 0:30
da redovno menjas ulje

Хахаха тоо лутко, разумеш?! :D
« Последно менување: Јули 09, 2013, 14:32:50 pm UrSa1986 »

Отсутен Mario_306

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1177
 • Тоа ти е релативна работа...
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #21 на: Јули 09, 2013, 14:33:27 pm »
Со здравје да си го возиш... Подобро аутце, толку сочувано, со толку опрема и за толку пари нема да најдеш... Кога ќе бидеш при пари плинче и ќе му се изнавозиш... :)
Давам шлогиран дедо, или го менвам за друга недвижнина :)
;D ;D ;D

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9209
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #22 на: Јули 09, 2013, 14:41:29 pm »
Ми останаа и свеќиците за мењање, ми препорачаа Бош, биле по спецификација за неа.

Абе остај ти спецификација. 11 години ја имам имам пробано се и Bosch и сите тракатанци.

Ти кажувам Ultimate формула за мала потрошња. Bosch си е добра марка, ама веројатноста да се заебеш кај нас од евтина копија е голема така што не ти препорачувам. NGK и не се заебавај. Total Quartz 9000.

Имам возено Total, BP, Aral, Liqui Molly, ...никое масло не легна добро на моторот како Total-от и ниедна свеќица како NGK.

Масло менувам на 10-12000км со ова тоталот и е жолто. Свеќици на 30 000км.

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1381
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #23 на: Јули 09, 2013, 15:24:32 pm »

Абе остај ти спецификација. 11 години ја имам имам пробано се и Bosch и сите тракатанци.

Ти кажувам Ultimate формула за мала потрошња. Bosch си е добра марка, ама веројатноста да се заебеш кај нас од евтина копија е голема така што не ти препорачувам. NGK и не се заебавај. Total Quartz 9000.


Јас Тотал 7000 ставив, полусинтетичко. Кога Маршер го мењаше тоа му извади компјутерот за препорачани.

Него, НГК веројатно имаат повеке типови на свеќици. Ако ти е при рака пиши ми ја шифрата, па ќе ги разгледам и нив по продавниците колку се и дали се копии или ке се најде нешто поквалитетно.

Иначе , после сервисот на уље и филтри, потрошувачката драстично ми се намали. Пред тоа првото ставање ми го шмукна како од шала, дури ме исплаши. Околу 40 км поминав со 600 денари :)

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #24 на: Јули 09, 2013, 16:33:59 pm »
Бош имате мислам во порше оргинал свеќици,а нгк има во автолидер карши олимписки

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5934
 • Плинаш!!!
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #25 на: Јули 09, 2013, 17:22:46 pm »
Бош има и во Матрикс во Визбегово оргинал. Они се увозници. А НГК земав од Солид и се разочарав. Никогаш више нема НГК да ставам на моја кола, барем не од Солид.

Отсутен BokiCivic

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3682
 • Боинг 747
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #26 на: Јули 09, 2013, 17:32:24 pm »
Тotal уље и NGK BKR6E-11 и раат ќе бидеш остај ти швабо

Моментално ги возам тие НГК и немам никаков проблем

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1381
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #27 на: Јули 09, 2013, 19:09:08 pm »
Тotal уље и NGK BKR6E-11 и раат ќе бидеш остај ти швабо

Моментално ги возам тие НГК и немам никаков проблем

Дали ке пасуваат тие и кај мене? Да видам Карпатиан која шифра ја има

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3317
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #28 на: Јули 09, 2013, 19:18:57 pm »
Ахаааа кој бил UrSa1986 .

Со здравје да си ја возиш и еве еден специјален поздрав до тебе со извадок од филм

Пушти од 0:30

da redovno menjas ulje
па шо ќутиш бе??? :D

ми кажа мене Жиле што си зел, ама не сум имал прилика да ти честитам! со здравје да се вози, да си ја чуваш и пазиш, и многу километри да натепаш! :)

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1381
Одг: Daewoo Nubira E-tec 1.6 16V 2000g
« Одговори #29 на: Јули 09, 2013, 19:26:43 pm »
ми кажа мене Жиле што си зел, ама не сум имал прилика да ти честитам! со здравје да се вози, да си ја чуваш и пазиш, и многу километри да натепаш! :)

Фала фала, па некој ден кога ке одам во комшии таму ке се повозиме ;)