Автор Тема: 2006 VW Golf V 1.9 TDI  (Прочитано 2615 пати)

Отсутен Knight_

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1112
Одг: 2006 VW Golf V 1.9 TDI
« Одговори #15 на: Март 16, 2019, 23:26:54 pm »
Ко од фабрика супер е. Само кога ќе дојдеш навака да одиш до тетове да си земеш еден волан ептен е грд  :-X

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2300
 • Имигрант
Одг: 2006 VW Golf V 1.9 TDI
« Одговори #16 на: Март 17, 2019, 14:47:45 pm »
Ко од фабрика супер е. Само кога ќе дојдеш навака да одиш до тетове да си земеш еден волан ептен е грд  :-X
Добар си е воланот... Ќе гледам што помалце пари да вложувам во колата... Затоа што е еуро4 па во нареден периот ќе биде скоро сегде забранет. Ќе мора да тражам исти ваков само бензин :P

Отсутен Nakolce

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2300
 • Имигрант
Одг: 2006 VW Golf V 1.9 TDI
« Одговори #17 на: Март 31, 2019, 08:30:28 am »
Викендов се работеше малце

Сменета течноста за кочници (глицерин)
Собра околу 1 литар dot4, и одма има голема разлика во кочењето. (да сум знаел порано ќе сум ја менувал)

И VW знакчињата напред и позади ми беа фарбани црни но бојата беше изгребана.. па си поиграв малце со нив и мат црн спреј.
Колку ќе држи бојата вака незнам... Али сега убаво изгледаат :D


Приметив дека левата манжетна ми е за мењавање.. Али ќе издржи уште еден месец.. па во мај ќе возам за Северна и таму ќе правам генералка..