Автор Тема: Рандом Авто-фотки..  (Прочитано 645376 пати)

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2785
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9435 на: Јули 30, 2019, 00:57:05 am »


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15917
 • Keep it 100
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9436 на: Јули 30, 2019, 10:09:20 am »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24734
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9437 на: Јули 31, 2019, 22:14:28 pm »
Суправа не ми проаѓа и не ми проаѓа.. А колку потенцијал носи тоа име...

Королчето средено за мерак. Што ти значи добар бандаж и спуштање.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5409
 • Бенве сие бенве
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9438 на: Јули 31, 2019, 22:25:21 pm »
Не е толку грда супрата во живо


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2785
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9439 на: Август 01, 2019, 16:58:46 pm »
£25.000.000


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15917
 • Keep it 100
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9440 на: Август 27, 2019, 12:17:59 pm »
Дизајнот на Volvo е она што некогаш беше дизајнот на Audi - Clean and BeautifulОтсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45779
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9441 на: Август 27, 2019, 12:36:00 pm »
Богами, тек V60...
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19859
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9442 на: Август 27, 2019, 13:43:33 pm »
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45779
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9443 на: Август 27, 2019, 13:47:07 pm »
Аууу па и не е со бел ентеритер! Па, па, па...
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24734
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9444 на: Август 27, 2019, 13:48:04 pm »
Прекрасна кола.
Отсутен velestrumf

 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19859
Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9445 на: Август 27, 2019, 14:04:19 pm »
Аууу па и не е со бел ентеритер! Па, па, па...

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен vlatko.klp

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4303
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9446 на: Август 27, 2019, 14:55:38 pm »
Пре-убаво. Волвово е перверзија во секој поглед.

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7474
 • Пичлеме
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9447 на: Август 27, 2019, 15:35:40 pm »
Само што сликата со лимузината на Волво одма беше надгласана со каравани. Каравани и СУВ-ови евривер ;D

Мојата омилена лимузина на Волво:


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 15917
 • Keep it 100
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9448 на: Август 27, 2019, 18:01:13 pm »
Богами, тек V60...

Тој модел го ставив како додаток на веќе прекрасните S60, V60, XC60 и XC90. Најголемиот дел од гамата на Volvo веќе знаеме дека е одлично дизајниран. Али со најновиов модел мислам дека Volvo целосно се запечати како најоформен бренд.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45779
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9449 на: Август 27, 2019, 18:17:07 pm »
Богами, тек V60...

Тој модел го ставив како додаток на веќе прекрасните S60, V60, XC60 и XC90. Најголемиот дел од гамата на Volvo веќе знаеме дека е одлично дизајниран. Али со најновиов модел мислам дека Volvo целосно се запечати како најоформен бренд.

Па незнам баш, сепак го имаат XC40 кој силно ја влече целата гама надолу, а реално многу-многу им фали XC70 (читај allroad, a не СУВ)
Искрено јас само V60 ми е онака забележително добар, складен, пропорционален, погоден. Другите се онака.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.