Автор Тема: Рандом Авто-фотки..  (Прочитано 628823 пати)

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9390 на: Март 14, 2019, 08:23:17 am »
Тројката веќе не е тоа што беше, огромна е! Внатре е све супер освен дигиталните инструменти БЉАК! 72к за 2.0 дизел? Што знам, скапо некако.Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3897
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9391 на: Март 14, 2019, 08:30:31 am »
72?!?!?! На времето, Е46 М3 беше 58К!

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9392 на: Март 14, 2019, 08:40:31 am »
Мислам дека има се што може од опрема ама пак 4 цилиндри 2л турбо дизел....не би дал 72к. Можеби и дека е ептен тазе искочена, ама пак дрско скапо.


Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4014
 • The Spartan General
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9393 на: Март 14, 2019, 08:50:27 am »
330i со тон опрема.Ситно над 44к. Ако е за мене, ќе ѝ тргнам од тие електронските глупости и ќе биде околу 40к.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9394 на: Март 14, 2019, 08:56:58 am »
Ај пробај конфигурирај идентична 320d или прати линк од сајтов.


Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4014
 • The Spartan General
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9395 на: Март 14, 2019, 09:02:13 am »
https://www.meinauto.de/

Конфигурирај колку ти душа сака со било која марка.   ;D ;D42400 европски. Чудно е што за спортски автоматски менувач кај 320д се доплаќа околу 2800 евра. Кај 330и 160 евра.


Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9947
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9396 на: Март 14, 2019, 09:06:18 am »
Мислам дека има се што може од опрема ама пак 4 цилиндри 2л турбо дизел....не би дал 72к. Можеби и дека е ептен тазе искочена, ама пак дрско скапо.

Трагедијата е дека нема се од опрема :) Има еден куп опрема, ама фалат уште минимум 4-5 илјади.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 45146
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9397 на: Март 14, 2019, 09:25:32 am »
72.000 со попуст 44.000

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24330
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9398 на: Март 14, 2019, 17:06:54 pm »
Мислам дека има се што може од опрема ама пак 4 цилиндри 2л турбо дизел....не би дал 72к. Можеби и дека е ептен тазе искочена, ама пак дрско скапо.

Основна цена за 320d е 41.100. Ова е намерно накитено, бидејќи така им е наложено од BMW.

А и тоа за 41.100, ако споредиш со минатата генерација, искача дури поевтино, бидејќи добива повеќе опрема во стандардна конфигурација.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16511
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9399 на: Март 14, 2019, 17:14:21 pm »
Тројката веќе не е тоа што беше, огромна е! Внатре е све супер освен дигиталните инструменти БЉАК! 72к за 2.0 дизел? Што знам, скапо некако.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Не би рекол дека е огромна, 27 цм е подолга од Е36 или помалку од 10цм од Е90 и Ф30. И минимално поширока е од последниве две. Дизјанот е тежок и делува многу големо колава. Помала е од А4.
« Последно менување: Март 14, 2019, 17:27:12 pm DarthJe5us »

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9400 на: Март 14, 2019, 17:34:55 pm »
Тројката веќе не е тоа што беше, огромна е! Внатре е све супер освен дигиталните инструменти БЉАК! 72к за 2.0 дизел? Што знам, скапо некако.
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)


Не би рекол дека е огромна, 27 цм е подолга од Е36 или помалку од 10цм од Е90 и Ф30. И минимално поширока е од последниве две. Дизјанот е тежок и делува многу големо колава. Помала е од А4.
Nope, огромна е. Скоро 20цм е подолга од е90.Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16511
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9401 на: Март 14, 2019, 19:10:48 pm »
Оваа должина е за купето мислам.

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3500
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9402 на: Март 14, 2019, 19:41:13 pm »
72.000 со попуст 44.000
72.000 leva ili konvertabilni marki da ne e?

Отсутен Molec

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2476
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9403 на: Март 14, 2019, 19:54:09 pm »
Мислам дека има се што може од опрема ама пак 4 цилиндри 2л турбо дизел....не би дал 72к. Можеби и дека е ептен тазе искочена, ама пак дрско скапо.

Основна цена за 320d е 41.100. Ова е намерно накитено, бидејќи така им е наложено од BMW.

А и тоа за 41.100, ако споредиш со минатата генерација, искача дури поевтино, бидејќи добива повеќе опрема во стандардна конфигурација.
е46 318i купе беше почетна 27к, ептен имав мерак на неа, го чувам и каталогот некаде по фиоки. Не знам кога отидоа толку цениве у плафон.


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36307
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Рандом Авто-фотки..
« Одговори #9404 на: Март 14, 2019, 19:59:21 pm »
72.000е во поштена земја купуваат Giulia Quadrifoglio амуеам векот.. .

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.