Гласање

Hot hatch за вас?

Alfa Romeo Giuilietta QV
67 (13.4%)
Opel Astra OPC
44 (8.8%)
Volkswagen Golf GTI
56 (11.2%)
Audi S3
57 (11.4%)
Skoda Octavia RS
30 (6%)
Seat Leon FR
46 (9.2%)
Renault Megane RS
50 (10%)
Ford Focus ST
27 (5.4%)
BMW 135i
47 (9.4%)
Mercedes A45 AMG
75 (15%)

Вкупно гласови: 266

Автор Тема: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?  (Прочитано 81764 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16232
 • Keep it 100
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #900 на: Ноември 08, 2019, 15:03:43 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16232
 • Keep it 100
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #901 на: Март 12, 2020, 15:59:02 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25930
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #902 на: Март 12, 2020, 19:58:26 pm »
Бојата на Меганот е одлична. Ама тркалана...

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47993
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #903 на: Март 12, 2020, 22:05:47 pm »
Бојата на Меганот е одлична. Ама тркалана...
Среќа се доплаќа за да бидат крембилни тркалата, така да нема да доплатиме и ете.


Онтопик врти плав Фокус РС низ Скопје, страшно прекрасно нешто.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4606
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #904 на: Март 12, 2020, 22:09:39 pm »
Бојата на Меганот е одлична. Ама тркалана...
Среќа се доплаќа за да бидат крембилни тркалата, така да нема да доплатиме и ете.


Онтопик врти плав Фокус РС низ Скопје, страшно прекрасно нешто.
Го имав спомнато во друга тема.
Едноставно боде очи Фокусчето нели :)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20624
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #905 на: Март 12, 2020, 23:33:20 pm »
Само да не е југослав плочка тиркизно...

Присутен nekojtamu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 951
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #906 на: Март 13, 2020, 00:37:11 am »
Ќе пишев со години ама уште малку па ќе зборуваме како со генерациии (децении) доминира меганот. Единствено сивик му е конкуренција, се друго конфекција - стоковна куќа. Ако купувате хот хеч заради ентериерот тогаш не сте за хот хеч.

Sent from my Redmi


Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4570
 • French diamond
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #907 на: Март 13, 2020, 01:13:28 am »
Ќе го победат Меганот кај и да е...за некоја деценија  :) Ѕвер и на изглед е најубав  :-*

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31687
 • Таков е животот... јебига
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #908 на: Март 13, 2020, 04:54:28 am »
Не заборавајте дека Меганот е уствари Рено.

Отсутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 937
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #909 на: Март 13, 2020, 07:44:04 am »
Бојата на Меганот е одлична. Ама тркалана...
Среќа се доплаќа за да бидат крембилни тркалата, така да нема да доплатиме и ете.


Онтопик врти плав Фокус РС низ Скопје, страшно прекрасно нешто.
Го имав спомнато во друга тема.
Едноставно боде очи Фокусчето нели :)

Фокусот го вози газдата од Степ-он, така да има шанси баички да е чепнато во компљутеро. Појава е, само ретко го имам начекано да го застега.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9467
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #910 на: Март 14, 2020, 22:43:37 pm »
Не заборавајте дека Меганот е уствари Рено.

Renault Sport ≠ Renault

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4670
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #911 на: Март 15, 2020, 11:45:29 am »
Не заборавајте дека Меганот е уствари Рено.

Renault Sport ≠ Renault
Од кај па ти знаеш, финансис..... ?

:)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16232
 • Keep it 100
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #912 на: Август 18, 2020, 12:04:16 pm »
LED лентата помеѓу предните светла седи упалена со позициони светла,
Заедно со 19-инчните бандажи доаѓаат и грди пластики на полумесеците,
Командите на воланот се на тач :-X ако ги  допреш при вртење, ќе се регистрира некоја команда,
Долните 5 светла на браникот се магленки,
Не е побрз од Golf VII GTI Performance.

Сигурен сум дека вози добро, а колку добро во споредба со конкуренцијата, останува да видиме.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25930
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #913 на: Август 18, 2020, 12:14:29 pm »
LED лентата помеѓу предните светла седи упалена со позициони светла,

Одвратно. Сигурно може да се нарача без тоа. Или фолииче да се залепи уште во салон.

Заедно со 19-инчните бандажи доаѓаат и грди пластики на полумесеците,

Ова е до европска легислатива некаква, дека гумата не смее да излегува од полумесец или такво нешто, затоа ги ставаат. Ги има на многу коли на верзиите со поголеми тркала.

Командите на воланот се на тач :-X ако ги  допреш при вртење, ќе се регистрира некоја команда,

Ова се случува и со физички копчиња, не дека не. Ама тач моментите се глупост.

Долните 5 светла на браникот се магленки,

Мене ми изгледа добро тој момент. Ми се свиѓа и на Меган како е.

Не е побрз од Golf VII GTI Performance.

Затоа што ова не е Golf 8 GTI Performance. Ќе има Performance верзија.

Сигурен сум дека вози добро, а колку добро во споредба со конкуренцијата, останува да видиме.

Полека-полека, ќе почнат споредбените тестови. Не очекувам да е подобар од Megane RS и Focus ST.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25930
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Кој нов Hot Hatch би го одбрале?
« Одговори #914 на: Септември 12, 2020, 11:50:46 am »