Автор Тема: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport  (Прочитано 86679 пати)

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #780 на: Јуни 08, 2019, 22:18:47 pm »
Леле лакот :( :(
Надвор ја чуваш?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3285
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #781 на: Јуни 08, 2019, 22:26:22 pm »
Cuore секоја чест!

Sent from my SM-G960F using Tapatalk


Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #782 на: Септември 25, 2019, 06:58:20 am »
Стигна ламелата, се монтираат и спиралите. Бај д веј мајсторот ме обавести дека претходно ламелата била мењата но ја утнале па монтирале помал сет.

Јел то могуче људи моји ?

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #783 на: Септември 25, 2019, 08:26:16 am »
Ако корпата пасуела на штрафови... ;D
Колку км ти издржа оваа ламела, нетачнава?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7540
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #784 на: Септември 25, 2019, 09:29:58 am »
Стигна ламелата, се монтираат и спиралите. Бај д веј мајсторот ме обавести дека претходно ламелата била мењата но ја утнале па монтирале помал сет.

Јел то могуче људи моји ?
Погоди кој ја утнал?  ;D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #785 на: Септември 25, 2019, 10:02:12 am »
Нема врска ова со сегашниве мајстори, оваа ја монтирале негде 98-99 та. Јас колата ја купив 2000 та...

Сеа ќе биде побрза  8)

Него како да го решам проблемот со предниот лонец, он и вака фаќа по лежечи тек сеа со спирали. Ќе мора изгледа да иде под нож ...

@Simo - Carrier159 , ламелата не беше лоша, потисната јебеше ...
« Последно менување: Септември 25, 2019, 10:14:40 am Cuore Sportivo »

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10072
 • Архитект
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #786 на: Септември 25, 2019, 10:27:31 am »
strait pipes

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #787 на: Септември 25, 2019, 11:44:50 am »
TwinSpark без лонци и ѓезвиња само ;D


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.