Автор Тема: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport  (Прочитано 88447 пати)

Отсутен DasAuto.

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4572
 • ~ Full of soul ~
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #750 на: Октомври 16, 2013, 21:13:50 pm »
Дури сеа гледам со сијалициве, што било со ламбата не чинеше или ? јас не ни ги извадив од кутија, отворив долго светло да ги местам кога видов едниот фар х4 другиот х7 и ги прибрав.
↯↯ Don't try to follow me ↯↯

http://www.youtube.com/watch?v=b_v5fPI-DUw

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11991
 • Пудингот на шоферството
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #751 на: Октомври 16, 2013, 21:19:14 pm »
Цитат
кога видов едниот фар х4 другиот х7 и ги прибрав.

 :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10159
 • Архитект
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #752 на: Октомври 16, 2013, 21:19:58 pm »
Линијата се изгуби. Сега блешти насекаде.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #753 на: Октомври 16, 2013, 22:21:28 pm »
Најтбрејкери, мора да блешти :D ;D :D


Дури сеа гледам со сијалициве, што било со ламбата не чинеше или ? јас не ни ги извадив од кутија, отворив долго светло да ги местам кога видов едниот фар х4 другиот х7 и ги прибрав.

Скината е едната, али не е проблем. Ќе најдам уште една..

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14712
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #754 на: Октомври 16, 2013, 22:45:06 pm »
Линијата се изгуби. Сега блешти насекаде.

Ја не глеам. Каде точно блешти?
Генерациски лупите на Алфите им се со cutoff под тап агол, не е тоа блештење. :)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38850
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #755 на: Октомври 16, 2013, 22:46:02 pm »
Па не е изгубена линијата. Само е во дното на гаражите. Дури и јасно се гледаат сноповите од двете светла. Претходно имаше само едно светло што работеше.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Alfista

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1491
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #756 на: Октомври 18, 2013, 14:11:33 pm »
Ке се потрудам наредниов период да испечатам и изламинирам доволно налепници.

@Martin Јас не заработувам од тоа,така да ке ги добиете бесплатно!


Ako ne e problem, i jas bi sakal 4 stikeri za moite 2 Alfi, plakjam ne e problem

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38850
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #757 на: Октомври 18, 2013, 14:27:26 pm »
Проблем е. Постот на кој реплицираш е година ипол стар. Аце-106 одамна не пишал ништо на форумов, а и тестот со налепниците заврши исто така лани. Така да, тешко дека ќе добиеш стикери. Туку правец e-bay по нови значки! :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #758 на: Јануари 01, 2014, 10:34:04 am » :D

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14712
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #759 на: Јануари 01, 2014, 11:45:54 am »
Новогодишно!

Отсутен Angel_1.3

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1458
 • Alfa Romeo 33 1.7 16v
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #760 на: Јануари 01, 2014, 19:29:00 pm »
A bravo :-D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #761 на: Јули 25, 2014, 12:35:31 pm »

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5934
 • Плинаш!!!
Одг:
« Одговори #762 на: Јули 25, 2014, 13:20:57 pm »
Само 105 000 има поминато?

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17640
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #763 на: Јули 25, 2014, 13:35:13 pm »
107 645 ..

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Alfa Romeo 155 T.Spark 2.0 Sport
« Одговори #764 на: Јули 25, 2014, 16:31:25 pm »
Догодина ќе  бидеме тука некадде со км. :D
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson