Автор Тема: VW GOLF MK1 1979  (Прочитано 199709 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25917
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1905 на: Август 13, 2019, 14:47:34 pm »
Леле тркалата <3!

Отсутен andrej_111

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 271
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1906 на: Август 13, 2019, 15:01:26 pm »
5 х 130 е растојанието на штрафовите?
Aus Liebe Zum Automobil...

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3418
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1907 на: Август 13, 2019, 15:07:17 pm »
We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3418
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1908 на: Септември 21, 2019, 20:46:04 pm »
Resiv da idam na Air suspension. Kupen sistemot, go cekam da stigne vo Skopje :)

Zimoska:

Air ride
Berg Cup
Roll Cage
OEM+ Shifter

So toa kje kazam kraj na ovoj proekt i go pocnuvam drugiot kec koj verojatno kje bide so 1.8T sto trebase da go stavam vo ovoj kec...

Dosvidanja
We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25917
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1909 на: Септември 22, 2019, 10:25:14 am »
Ја не би Berg Cup, ама не ти се мешам. :)

Иначе.. Браво, секоја чест на храброста за airride. :)

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14632
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1910 на: Септември 22, 2019, 10:47:46 am »
Интересна прогресија :) Убаво е кога имаш нешто што никој друг го нема. Чекаме апдејти!

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4664
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1911 на: Септември 22, 2019, 19:31:55 pm »
Што е ова? За вака да прави?


Отсутен Lhasa Green

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 609
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1912 на: Септември 22, 2019, 20:55:34 pm »
Баш така мислам оти му беше у план на Даре ама му е страв да не измести колк.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Rakun4e

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8907
 • Аstra la vista baby !
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1913 на: Септември 22, 2019, 21:40:55 pm »
Од каде air ride и са паре?

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2721
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1914 на: Септември 23, 2019, 10:50:44 am »
ЉЕЉЈЕЕЕЕЕЕ Шо викат овие увозните од 99-та
Ке го правиш на земја рамен :D :D

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3418
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1915 на: Септември 23, 2019, 14:16:20 pm »
@AUUU Ne be :) poise vaka:@Rakun4e Od hrvatska... nekade okolu 1200 eur iskaca so transport.

We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4664
Одг: VW GOLF MK1 1979
« Одговори #1916 на: Септември 23, 2019, 15:42:47 pm »
@AUUU Ne be :) poise vaka:

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

@Rakun4e Od hrvatska... nekade okolu 1200 eur iskaca so transport.
За вака можеше Куоре, Гојдо и Марјан да ги седнеш.... ем за тие пари што прасиња ќе истеравте.... ама па ти си знаеш :)