Автор Тема: Драг Трки - Dragster  (Прочитано 30592 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11862
 • Пудингот на шоферството
Драг Трки - Dragster
« на: Мај 04, 2013, 17:08:09 pm »
Ме зачуди како досега да се нема отворено тема,а воедно и да се продискутира на подолго и пошироко за овие ѕверски машини.Баталете дизелчиња вс бензинчиња,дајте да зборниме околу ова.
Сеа гледав една емисија која беше баш на оваа тема и колку шо видов:
-мотор v8
-8000 кс
-515 км/х за 4.5 секунди
-0-160км/х за 0.8с
Па распуцајте кој шо како зошто... :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47481
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #1 на: Мај 04, 2013, 17:37:36 pm »
Taman.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38440
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #2 на: Мај 04, 2013, 17:43:26 pm »
Овие трки - доказ дека човечката глупост е бесконечна. Сепак понекад погледнувам по некоја кога ќе начекам на ТВ, чисто да ја видам човечката глупост :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ARMEX

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3567
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #3 на: Мај 04, 2013, 17:55:05 pm »
Што пренос има ова чудо?

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #4 на: Мај 04, 2013, 18:13:56 pm »
Овие трки - доказ дека човечката глупост е бесконечна. Сепак понекад погледнувам по некоја кога ќе начекам на ТВ, чисто да ја видам човечката глупост :)

Исто, исто. :)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47481
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #5 на: Мај 04, 2013, 18:47:34 pm »
Овие трки - доказ дека човечката глупост е бесконечна. Сепак понекад погледнувам по некоја кога ќе начекам на ТВ, чисто да ја видам човечката глупост :)
Nema potreba od vregjanje, istoto moze da go pise bilo koj i za kruzni trki.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #6 на: Мај 04, 2013, 19:24:48 pm »
Може да го пише, но не и да го помисли. :)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11862
 • Пудингот на шоферството
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #7 на: Мај 04, 2013, 19:36:31 pm »
љубители на косилици. ::)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #8 на: Мај 04, 2013, 19:46:14 pm »
Не, него љубители на вистински трки.

 

Отсутен skorpion

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2218
 • Burn the tires, not your soul!!!
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #9 на: Мај 04, 2013, 20:19:49 pm »
Taman.
Хах знаев дека ова ке го напишеш те чекав :) :)
Jedno upozorenje!
Kad prelazite ulicu, uvek gledajte u automobile a ne u semafor!
Semafori retko kad udare čoveka.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38440
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #10 на: Мај 04, 2013, 21:44:54 pm »
Овие трки - доказ дека човечката глупост е бесконечна. Сепак понекад погледнувам по некоја кога ќе начекам на ТВ, чисто да ја видам човечката глупост :)
Nema potreba od vregjanje, istoto moze da go pise bilo koj i za kruzni trki.

Се извинувам ако некој се најде увреден.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен nekojtamu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 948
Одг: Re: Драг Трки - Dragster
« Одговори #11 на: Мај 04, 2013, 22:39:34 pm »
Стопати сум разговарал со запалени американци на оваа тема и никогаш не сме се сложиле. Јас не сум политички коректен како г-н модератор па ќе кажам, ова е чист идиотизам и губење време.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11862
 • Пудингот на шоферството
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #12 на: Мај 04, 2013, 22:44:46 pm »
Изгледа некој не ја свати поентата на самата тема.Поентата е не да се ставаат резултати од трки и сл. туку да се дискутира околу моторите,возилата нивните спецификации.
Ако за некој е идиотизам развивање на над 500км/х за помалку од 5секунди тогаш мислам дека е на погрешен форум.
 :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47481
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #13 на: Мај 04, 2013, 23:22:58 pm »
Bas taka
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20286
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #14 на: Мај 13, 2013, 12:25:49 pm »
So you don`t like drag racing?