Автор Тема: Драг Трки - Dragster  (Прочитано 30594 пати)

Присутен FiLo

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6102
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #30 на: Мај 15, 2013, 09:55:54 am »
Ne e ontopic bash...ali cisto da probam da dolovam del od rabotite za koi napamet jadete baburi...

https://www.facebook.com/photo.php?v=643213512360713

Страв да те фати онде да стоиш.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #31 на: Мај 15, 2013, 18:39:44 pm »
Баш ме интересира кои напамет работи и кој го спомна наскар, и како жити бога е малку поврзано со тоа што го зборевме.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20286
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #32 на: Мај 21, 2013, 13:12:52 pm »
Nah...ne se r`ckam jas so vas opasni soferista.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #33 на: Мај 21, 2013, 13:27:08 pm »
Не се рчкаме, си правиме муабет.

Едноставно не гледам забава во возење на правец и тоа си е мое мислење, не спомнав шофериште или нешофериште.

Еве интересно ми е кога ќе ми зачкрипи гума на кривина.. многу ми е убаво, неможам да опишам колку. Уште да можев да си дозволам нешто појако со подвозје модифицирано по моја желба и гума во стил toyo r888  (режан слик) па тоа чкрипење да биде уште поубаво и со дааалеку поголема брзина и со 2-3 тркалца на асфалт. ;DОтсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20286
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #34 на: Мај 22, 2013, 00:43:40 am »
Si se pustil nekade na rollercoaster?

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #35 на: Мај 22, 2013, 07:38:26 am »
За жал не, како е тоа поврзано тука?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47481
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #36 на: Мај 22, 2013, 08:58:02 am »
Si se pustil nekade na rollercoaster?
Muahahhaha! :) :) :) Добар, доообар.

0:24
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20286
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #37 на: Мај 22, 2013, 12:15:15 pm »
Zabavno e...ne treba znaenje.
..samo muda. ;D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47481
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #38 на: Мај 22, 2013, 20:46:40 pm »
^^ На горното се возев 13 пати по ред. :) Со финта. :)

Него:

Убава споредба помеѓу библиски брза кола спремна за драг, и драгстер. :)


Незнам дали сеуште може да се долови, колку е брзо драг тркање.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20286
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #39 на: Мај 22, 2013, 23:57:53 pm »Ata boy!

Mene adrenalin me puka mojava malce koga ke me podzalepi...a ova mozam samo da zamislam kako e.

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #40 на: Јуни 07, 2013, 10:31:58 am »


За ова зборам цело време. :)
Човекот е многу покомпетентен од сите нас на форумов и му ги почитувам мислењата.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9998
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #41 на: Јуни 07, 2013, 12:19:06 pm »
Јас тоа го барам во секоја кола што сакам и планирам да ја поседувам.

Но fun за некого е и само да е брзо на правец :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20286
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #42 на: Јуни 11, 2013, 12:10:24 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

За ова зборам цело време. :)
Човекот е многу покомпетентен од сите нас на форумов и му ги почитувам мислењата.Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #43 на: Јуни 11, 2013, 12:13:23 pm »
dobar instrument

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9450
Одг: Драг Трки - Dragster
« Одговори #44 на: Јуни 11, 2013, 12:43:10 pm »
Важи за драг инструментов.

А да се правите попаметни од човеков на сликава, стварно не ви личи (барем јас не гледам нешто да сте постигнале во тој поглед, додека на него може многу луѓе да му се поклонат).