Автор Тема: Македонија добива тркачка патека!  (Прочитано 1809 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4553
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #15 на: Февруари 17, 2020, 20:32:10 pm »


Прекрасно.

Ајде давајте предлози за тркачки гуми за Спарк, ремап на Ecoboost, КН филтри, сечење лонци, вадење значки и 100 октанско екстра гориво од Педерлада.

Гуми: Мишелин фјуел сејвер
Ремап: Фјуел сејв, power cut
Уште стреј пајп, вадење седишта и спремен си за рекорд на стаза у потрошувачка.

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 88
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #16 на: Февруари 17, 2020, 20:49:56 pm »


Прекрасно.

Ајде давајте предлози за тркачки гуми за Спарк, ремап на Ecoboost, КН филтри, сечење лонци, вадење значки и 100 октанско екстра гориво од Педерлада.

Гуми: Мишелин фјуел сејвер
Ремап: Фјуел сејв, power cut
Уште стреј пајп, вадење седишта и спремен си за рекорд на стаза у потрошувачка.
И налепница o'neil до пола шофершајбна.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Отсутен Bravo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 795
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #17 на: Февруари 17, 2020, 22:53:57 pm »
И жуто југо кабрио, ко на Гиксер на времето.  :)))

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 88
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #18 на: Февруари 17, 2020, 23:37:59 pm »
И жуто југо кабрио, ко на Гиксер на времето.  :)))

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
Ахахахааааа браво, го имав заборавено

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25639
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #19 на: Февруари 18, 2020, 08:14:04 am »
Јас искрено многу се радувам за целава работа. Има многу, многу потенцијал во ваква работа. Од редовни Track Days, па до можност за обуки за напредно возење (какви што има на Навак), па до настани организирани од брендови (Porsche, да речеме, итн). Само треба ентузијазам (што верувам дека го има, баш поради тоа што го кажа @GixxerMKD) и поддршка од што е можно повеќе страни.

Нормално, сеирџиите се јавија по социјални медиуми. Нејсе, многу убава работа е ова. Прекрасна! Се надевам дека ќе може да се искористи и за CARclub настанчиња, и да ја искористиме патеката за тестови организирање, итн. Прекрасно!

Отсутен darko mk5

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3414
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #20 на: Февруари 18, 2020, 08:59:26 am »
i jas se raduvam na informacijava. Samo se plasam od nasata kultura i "sportsko"odnesuvanje :)

Ali se nadevam deka so tek na vreme kje se filtriraat site maani i kje imame edno prekrasno mesto za vozenje bez da akame vo drugi drzavi
We stick everywhere!

______________________________________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38445
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #21 на: Февруари 18, 2020, 09:32:53 am »
Време е е да се спрема некое ауце за стаза а?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен AngelSK

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 701
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #22 на: Февруари 18, 2020, 11:15:09 am »
2021-ва Ф1 трка Витачево

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3366
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #23 на: Февруари 18, 2020, 11:16:18 am »
Двесте коњој не стигаат?

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47507
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #24 на: Февруари 18, 2020, 11:24:34 am »
Се надевам ќе има 5-6 трки во годината, за да оди човек како на времето. :)
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2323
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #25 на: Февруари 18, 2020, 11:26:30 am »
Kласика муабет кој ќе следи: "Да бе у Витачево ќе идам, ќе си идам до Грчка боље e плус и гиро ќе јадам"
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38445
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #26 на: Февруари 18, 2020, 11:27:13 am »
Двесте коњој не стигаат?
коњојте таман се, ама да ослабеме едно 500-600-700кг...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.


Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31483
 • Таков е животот... јебига
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #28 на: Февруари 18, 2020, 22:28:43 pm »
Се надевам дека ќе може да се искористи и за CARclub настанчиња, и да ја искористиме патеката за тестови организирање, итн. Прекрасно!

Маниомбра де ескива и слалом ;D

Отсутен GixxerMKD

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 88
Одг: Македонија добива тркачка патека!
« Одговори #29 на: Февруари 18, 2020, 22:43:19 pm »
Се шири муабетот :)

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1398225357023933&id=160283187484829

Sent from my SM-G950F using Tapatalk