Автор Тема: Хемиско чистење  (Прочитано 156957 пати)

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2777
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1215 на: Април 06, 2021, 22:04:46 pm »
@Roci Ти мора да отвориш или некоја добра перална или детајлинг студио некое во Велес, не се зафркавај ајде доста е веќе :)
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Dejan Gj

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 321
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1216 на: Април 07, 2021, 09:25:17 am »Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3694
 • MadaFunker
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1217 на: Април 07, 2021, 09:44:37 am »


Тврда  ;D
New blood of old school

Отсутен Filmk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 25
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1218 на: Април 07, 2021, 09:49:39 am »
Само 1 четка 800 денари??

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3115
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1219 на: Април 07, 2021, 18:22:04 pm »

Отсутен Vladeee

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2154
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1220 на: Април 10, 2021, 14:09:43 pm »
Од овие Фб страни што продаваат роба, 99% се превари и неквалитетни стоки. Да незборам гаранција и фискална никад нема.
>>>>><<<<<

Отсутен MNikolovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1221 на: Април 11, 2021, 01:47:52 am »
Денес земав четки (рачни) од Алфи Техноцентар, една помека и една малце потврда, за по 80-90 денари, ги има истите и у Електрометал мислам.

И онака неам мн за чистење, кој ќе чека 1-2 месеци од Кина да стасаат тие за на штрафалица... Па ако ја промашам тврдоќата, уште толку...  ;D

Инаку иста таква четка има и од Сонакс, али 350че е  :)

Ќе пишам за недела дена како ќе се покажат...

Отсутен smole

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2455
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1222 на: Април 11, 2021, 14:55:57 pm »
Само 1 четка 800 денари??
*Сама чисти

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2807
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1223 на: Април 11, 2021, 15:15:12 pm »
Само 1 четка 800 денари??
*Сама чисти
ako e profi i ako e trajna na tie sto go rabotat toa ke im bide dosta od korist  ne deka nema eftini ama go kinqt materjalot

Отсутен MNikolovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1224 на: Април 12, 2021, 11:45:06 am »
Дечки, имаат ли овие од MaFra некоја продавница на друго место низ Скопје, да не идам до Илинден?

Конкретно сакам да зеам голема туба од Pulimax...

Отсутен Inter1

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2030
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1225 на: Април 12, 2021, 12:34:09 pm »
Од Капиштец канцеларијата јас сум земал средства. Плус можеш да се договориш кај Бушав во перална да ти донесат ако е можно, а ако не имаат достава, мислам дека 150 денари чинеше па на домашна адреса ќе си добиеш.

Отсутен MNikolovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1226 на: Април 12, 2021, 19:03:30 pm »
Од Капиштец канцеларијата јас сум земал средства. Плус можеш да се договориш кај Бушав во перална да ти донесат ако е можно, а ако не имаат достава, мислам дека 150 денари чинеше па на домашна адреса ќе си добиеш.

Кај им е канцеларијата во Капиштец?
Мене ми кажаа да видам у Градска Перална (кај Макпетрол), отидов, среќа имаа на залиха пошо често им се трошело и си земав, али да знам за друг пат кај им е тоа у Капиштец?

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1227 на: Април 12, 2021, 22:05:51 pm »
А бе аман, јави се, ќе се договорите каде ќе подигнеш.

Во зграда беа, во стан...
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен MNikolovski

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 53
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1228 на: Април 13, 2021, 13:00:24 pm »
А бе аман, јави се, ќе се договорите каде ќе подигнеш.

Во зграда беа, во стан...
Фала на замарањето :)
Пишав дека се слушнав со нив и дека земав, не ти ја сфаќам поентата на коментарот :)

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3494
Одг: Хемиско чистење
« Одговори #1229 на: Април 13, 2021, 13:06:33 pm »
Па прво праша каде да одиш, да не си одел до Илинден. Ти кажавме, Капиштец. Па каде во Капиштец...

За време додека пишуваше тука, ќе се јавеше и ќе се договореше со дечките, супер услужливи се.

Создравје да се служиш, не си згрешил.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2008 Suzuki Splash 1.2 Exclusive

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.