Автор Тема: Полирање на возила  (Прочитано 320314 пати)

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 138
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4170 на: Април 03, 2019, 14:52:51 pm »
Продава некој DA полирка?

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5792
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4171 на: Април 15, 2019, 01:11:37 am »
Денеска незнам како изгледа ја изгребав шофершајбната на бмв-то.. Има линија некоја си 5мм широка и не е воопшто длабока али доволно за да се познава.. Се полира тоа воопшто некако ?

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19468
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4172 на: Април 15, 2019, 09:14:38 am »
Мислам дека @Luki Junior имаше спомнато некој сет за средување стакла, па којзнае, можеби би можел да помогне.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Luki Junior

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3924
 • The Spartan General
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4173 на: Април 15, 2019, 09:23:29 am »
Има сетови за поправка на шофершајбна. Јас досега три пати имам поправано со два различни сетови и секогаш излегувало тип-топ.
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Mikius

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2064
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4174 на: Април 15, 2019, 10:17:48 am »
Денеска незнам како изгледа ја изгребав шофершајбната на бмв-то.. Има линија некоја си 5мм широка и не е воопшто длабока али доволно за да се познава.. Се полира тоа воопшто некако ?
Провери ги метлиците.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5792
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4175 на: Април 15, 2019, 16:18:04 pm »
Ги проверив одма штом забележав, баш на тоа место ништо немаше, итоа желевцињата се тек на 3/4цм далечина..

Кај има сет за поправка ? Осигурана ми е шофершајбната али не би ја мењавал ради ова..Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23972
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4176 на: Мај 02, 2019, 17:58:51 pm »

Отсутен Diesel

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2243
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4177 на: Мај 07, 2019, 11:20:43 am »
Порно.
2008 Opel Astra Classic II 1.4 16V Ecotec Twinport

2002 VW Polo 9N 1.4 16V

Масло во менувач се менува кога се менува менувач.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23972
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4178 на: Мај 09, 2019, 13:46:46 pm »

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2605
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4179 на: Мај 09, 2019, 16:59:05 pm »
Eden od moite omileni likovi

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17984
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4180 на: Мај 10, 2019, 09:49:23 am »

Отсутен mac_mk

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 3
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4181 на: Мај 10, 2019, 14:31:37 pm »
Дечки, препорака за некое место во Скопје каде добро полираат? И за хемиско правење исто, не мора да биде на исто место

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


Отсутен ficomk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3028
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4182 на: Мај 10, 2019, 14:33:37 pm »
кај мајстор @dame  закажи си :)

Отсутен emsi.tong

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4183 на: Мај 19, 2019, 13:18:01 pm »
Си ја најдов машинкава во германија за 10 евра исправна си е е сега ме интересира кај можам да најдам кај нас солидни пасти сунгерчиња и се што ми тррба некој шо поише се разбира. 9инча е инаку

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk


Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2609
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4184 на: Мај 19, 2019, 14:15:12 pm »
Ista ( od druga firma ) vakva imam, vaa ne e za poliranje, so vaa mozes samo da vosociras odnosno da prebrises vosok bez maka  ;D