Автор Тема: Полирање на возила  (Прочитано 335497 пати)

Отсутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4225
 • French diamond
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4185 на: Мај 19, 2019, 14:35:47 pm »
Ако не ви брка работа, дајте ми ја мене за 10€ одма ќе ви ја купам  :)

Отсутен emsi.tong

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4186 на: Мај 19, 2019, 14:48:05 pm »
Ista ( od druga firma ) vakva imam, vaa ne e za poliranje, so vaa mozes samo da vosociras odnosno da prebrises vosok bez maka  ;D
Аха фала ја видов ја исценкав на 10 и ја земав за шо и да е ќе се најде

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk


Отсутен Roci

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2660
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4187 на: Мај 19, 2019, 15:16:49 pm »
Ако не ви брка работа, дајте ми ја мене за 10€ одма ќе ви ја купам  :)
Ne e deka ne brka rabota, jas ja kupiv po preporaka na Darko za vosociranje, zatoa mi brka rabota  ;D

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2623
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4188 на: Мај 19, 2019, 15:32:27 pm »
@emsi.tong  imas kako navlaki pamucni vo merkur ako ti trebaat i za vosociranje ke ti brka rabota 

Отсутен emsi.tong

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 8
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4189 на: Мај 19, 2019, 15:39:42 pm »
Naracav vekje od ebay 4 za7 dolari taman dodeka stignam mk kje stignat i oni

Sent from my SM-A600FN using Tapatalk


Отсутен NoobMaster69

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4190 на: Јули 02, 2019, 21:01:46 pm »
Поздрав до сите што се на форумов и ме интерсира како  и од каде да набавам пасти за полирање и сунѓери инаку јас сум од Струмичко и најдов производи на 3М и на Ривакс е сега читам овде корисници на Мензерна па што е најдобро...
Инаку сум почетник кој има премногу мерак за детајлинг и одам кај еден сервис како на обука кога има за полирање ама некако не ми се исполнети очекувањата како што гледам на слики и видеа низ YouTube  инаку користат горе спомнатите производи и машини на Rupes, јас лично имам DA LiquidElements T3000 и незнам дали ќе можам да завршам работа со неа или ќе треба да се позајмам и ротациона полирка.
Дали може овде некој да ми објасни како да ги распознавам бројките што означуват на пастите како и сунѓерите кое за кого е ?
Благодарам

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24330
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4191 на: Јули 03, 2019, 10:18:46 am »
За Menzerna, ќе ти помогнат дечките од @Ma-Fra Macedonia - или ѕирни на http://carwash.mk/menzerna.

За другите работи, некој од дителјерите на форумот сигурно ќе биде расположен да ти помогне.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2623
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4192 на: Јули 03, 2019, 14:06:57 pm »
Pusti mi br vo pp i ke ti preporacam nekolku raboti

Отсутен NoobMaster69

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 4
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4193 на: Јули 04, 2019, 00:01:15 am »
Pusti mi br vo pp i ke ti preporacam nekolku raboti
Ти пишав во пораки незнам дали ти стигна

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2623
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4194 на: Јули 04, 2019, 21:22:42 pm »
Слабо ти оди хахаха ама ти пишав јас

Отсутен NNN

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 12
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4195 на: Јули 06, 2019, 21:25:07 pm »
Вчера малку си играв средував гребаници на колата, некои супер се средија ама некои не баш. ::)
На некои места каде што шмирглав после полирањето се познава како заматено, не е многу воочливо ама ако убаво се загледа човек се приметува.
Користев водена шмиргла 2500 и 2000, а за полирање користев К2 турбо и микрофибер крпи.

Некој искусен да каже кај ја грешам и како да ја оправам работава?

Фала многу и поздрав.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 36307
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4196 на: Јули 07, 2019, 08:27:11 am »
Однеси ја кај @dame или некој друг про детализатор, и ќе дознаеш.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен NNN

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 12
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4197 на: Јули 07, 2019, 10:52:02 am »
Очекував ваков одговор, фала. :)

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 176
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4198 на: Јули 07, 2019, 12:19:39 pm »
Многу агресивно си почнал без потреба. Не си требало да шмирглаш ама ајде прати слика па ќе ти кажеме вака никој не знае да ти помогне.

Sent from my Pixel 2 XL using Tapatalk


Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5250
 • Бенве си е бенве
Одг: Полирање на возила
« Одговори #4199 на: Јули 07, 2019, 13:29:27 pm »
Однеси ја кај @dame или некој друг про детализатор, и ќе дознаеш.

Што фајде од форумов тогаш ако за се нешто треба да одиме у сервис? Не е лошо да има тема за аматери степ бај степ па кој го мрзи или не се осеќа сигурен нека си носи на детајлер.


Sent from my iPhone using Tapatalk