Автор Тема: Шампионатот на Македонија во брзински мотоциклизам  (Прочитано 3222 пати)

Отсутен IvO

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1678
На мотодромот во Кичево на 12 јуни 2011 година ќе се вози првата трка од Шампионатот на Македонија во брзински мотоциклизам, скутери и супермото. Организатор на трката е МК Сакамото кој до оваа година функционираше под називот МК Цобо спорт.

Класите во брзински мотоциклизам се непроменети односно ќе се возат 125, 600 и 1000 кубни сантиметри, а кај скутерите за прв пат ќе се вози класата 50 кубни сантиметри стандард со што организаторот ќе им пружи шанса на сите кои имаат желба да почнат да се занимаваат со овој спорт, а сепак немаат доволно можности за спремање на скутерот. Освен стандардните скутери ќе видиме и трка во класата на правени спортски скутери односно 100 кубни сантиметри. Уште една новина е тоа што скутерите ќе возат на скратена патека која е долга 780 метри, за разлика од минатите години кога за овие трки се користеше целата должина на мотодромот од 2050 метри.

Најзначајната новина е тоа што за прв пат во Македонија ќе се вози трка од дисциплината супермото, која во светски рамки зазема се позначајно место во мото спортот. Натпреварувачите кои ќе настапат во дисциплината супермото ќе бидат поделени во две класи до 250 кубни сантиметри и класа опен.

Квалификациите започнуваат во 11 часот, а стартот на трката ќе биде во 14 часот.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Одиииииимеееееееее! ;D
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31401
 • Таков е животот... јебига
Скутери???

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47183
 • Махер
  • malikovski.com
Господи помилуј. Јове ако не даеш слика како ги лежат скутерите во кривина, ќе видиш!
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Jove

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3150
Aко одам,ке манам некоја слика ;)
Losers always whine about their best, winners go home and fuck the prom queen :)

Отсутен VLATKO Џентлменот

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6209
имам слики со скутери кога возеа минатите години

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31401
 • Таков е животот... јебига
Safety car imaat? Закон.

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Safety car imaat? Закон.

Па и јас требаше лани да возам во кичево и во волково :)


Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Safety car imaat? Закон.

Па и јас требаше лани да возам во кичево и во волково :)
Рики кога ќе излезеш на стаза пуна исто ко да немаат saftey car :D
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10648
 • *** UNDERCOVER ***
Safety car imaat? Закон.

Па и јас требаше лани да возам во кичево и во волково :)
Рики кога ќе излезеш на стаза пуна исто ко да немаат saftey car :D


Па и така е :)