Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 602585 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38306
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10545 на: Ноември 21, 2019, 15:10:12 pm »
Ах, ме убеди сеа и со овој со 4ц единствениов со рѓосан ауспух кај логото што е стемпнато. Алфа има проблем со рѓа, Опел е закон :) Ајде уживај во кафето :) 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47184
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10546 на: Ноември 21, 2019, 15:10:18 pm »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38306
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10547 на: Ноември 21, 2019, 15:11:03 pm »
Визионер беше оној со Брерата фарбана у оваа боја...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16117
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10548 на: Ноември 21, 2019, 15:14:44 pm »
Колку само не и стои дречлива боја

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25495
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10549 на: Ноември 21, 2019, 15:19:32 pm »
Алфисти, држте една фина Alfa позадина за конфјутер.


Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 718
 • Virus-Alfa
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10550 на: Ноември 21, 2019, 15:21:10 pm »
Daj za Iphone :)
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25495
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10551 на: Ноември 21, 2019, 15:25:04 pm »
Не знам која резолуција е за ајфоун, еве. :)


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20133
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10552 на: Ноември 21, 2019, 15:35:38 pm »
Ах, ме убеди сеа и со овој со 4ц единствениов со рѓосан ауспух кај логото што е стемпнато. Алфа има проблем со рѓа, Опел е закон :) Ајде уживај во кафето :) 

Фала.
Кафето е изуживано е од прееска.
Само изгубив апетит после видеата кои ти ги постирав.

Те барам деновиве за антирост препорака.
Кис4e.  ;D
Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16117
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10553 на: Ноември 21, 2019, 16:39:28 pm »

Отсутен Borce-Fiat

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 718
 • Virus-Alfa
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10554 на: Ноември 21, 2019, 17:15:22 pm »
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен deksa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 730
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10555 на: Ноември 22, 2019, 13:32:17 pm »


не ми работи сликава :(
help :)

http://prntscr.com/q0knst

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9807
 • Giulietta QV
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10556 на: Ноември 22, 2019, 14:26:50 pm »
пА расИПанА е КаКо САКаш дА рАБоТи

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38306
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10557 на: Ноември 22, 2019, 17:28:09 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38306
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10558 на: Ноември 24, 2019, 22:41:55 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25495
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10559 на: Ноември 25, 2019, 09:39:14 am »
Еден од најубавите автомобили во историјата. Сега, секогаш, и во вечни векови амииннн.