Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 628793 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10830 на: Август 03, 2020, 23:38:21 pm »
Шми е одвратен, али колава е..... крај!Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 501
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10831 на: Август 13, 2020, 19:43:33 pm »
Where does she belong, boys?


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9932
 • Giulietta QV
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10832 на: Август 13, 2020, 20:46:37 pm »

Присутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14629
 • Цитрон Скара 1.4i
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10833 на: Август 13, 2020, 21:27:13 pm »
The fuck did I just watch?

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 501
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10834 на: Август 13, 2020, 21:35:55 pm »
Бев triggered само кога ги стави штиклите горе врз ербегот, камо ли за се останато  :-[

Присутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10072
 • Архитект
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10835 на: Август 14, 2020, 08:25:29 am »
Таму на 1:38 каде што го закопува ножот на задното седиште.
Баш таму под тоа седиште се наоѓа контролната кутија за задните врати/прозори.
Се надевам дека ја фукнало некоја струја и затоа се стемна сцената.
:D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10836 на: Август 14, 2020, 08:37:10 am »
Море како не ѝ рокна некој ербег у тоа крофнестата фаца....

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16230
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10837 на: Август 14, 2020, 11:41:04 am »

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10838 на: Август 17, 2020, 23:31:02 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 501
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10839 на: Август 17, 2020, 23:35:39 pm »
Кога SZ и Giulia би имале дете ? ;D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10840 на: Август 17, 2020, 23:39:02 pm »
Кога SZ и Giulia би имале дете ? ;D
Бандашот не е инспирација од SZ, туку од GTA, GT Junior и слични:Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16230
 • Keep it 100

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 501
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10842 на: Август 18, 2020, 00:24:55 am »
Како полицискиве во Америка е

@Fic_CC Ах тие Карабинерите 156ки во Прилеп кога ќе ги најдам :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25915
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10844 на: Август 18, 2020, 11:15:28 am »
„Интересно е дека комерцијалистите од холандската компанија се задоволни со својата Giuliom и дека ќе продолжи да ја користи во извршувањето на секојдневните активности.“

Хех, хех. :D