Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 628827 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10815 на: Јули 15, 2020, 16:30:26 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10816 на: Јули 16, 2020, 23:14:08 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Zizi

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 112
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10817 на: Јули 17, 2020, 15:19:53 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16230
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10818 на: Јули 17, 2020, 23:33:17 pm »
Кој ќе ја чека 10 години да и падне цена :D

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3407
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10819 на: Јули 19, 2020, 17:28:09 pm »


Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3407
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10820 на: Јули 21, 2020, 15:08:39 pm »


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16230
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10821 на: Јули 22, 2020, 00:26:30 am »

Отсутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3407
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10822 на: Јули 30, 2020, 11:49:32 am »


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47976
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10823 на: Јули 30, 2020, 12:28:24 pm »


Само се мислам дали за 160.000 би зел ова или X6M.
« Последно менување: Јули 30, 2020, 12:40:05 pm Deni »
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10073
 • Архитект
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10824 на: Јули 30, 2020, 12:55:03 pm »
Или Мекларен Гт.

Отсутен marmlad

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4029
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10825 на: Јули 30, 2020, 14:10:58 pm »

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47976
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10826 на: Јули 30, 2020, 14:34:17 pm »
Или Мекларен Гт.
Озбилно? Реално би зел мекларен ГТ, а не ГТАм? Онака, си праиме муабет...
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10073
 • Архитект
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10827 на: Јули 30, 2020, 14:39:08 pm »
Па, да.

Некако ми иди кола со 4 врати толку повеќе да кошта од обична таква.
Дека се 500 на број, можи дава некоја колекционерска доза, ама сепак Мекларен, Ламборгини, Ферари (ако има некое за таа сума) пред Алфа-ва.

Да беше нешто како 8c, пеќи.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16230
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10828 на: Јули 30, 2020, 15:48:47 pm »
Многу интересна бојава


Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47976
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10829 на: Јули 30, 2020, 16:42:39 pm »
Па, да.

Некако ми иди кола со 4 врати толку повеќе да кошта од обична таква.
Дека се 500 на број, можи дава некоја колекционерска доза, ама сепак Мекларен, Ламборгини, Ферари (ако има некое за таа сума) пред Алфа-ва.

Да беше нешто како 8c, пеќи.
Добро, сепак управувањето на алфиштено... Не е далеку од другиве. А ќе си го возиш цело време.

Сепак Х6М види го горе на слика... Народ тоа купува.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.