Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 628812 пати)

Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3407
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10800 на: Јули 06, 2020, 18:11:57 pm »
Па да и јас така би играл, на обичната ТБИ не може да се исклучи ЕСП...џабе заден погон.


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10801 на: Јули 06, 2020, 18:19:40 pm »
Па да и јас така би играл, на обичната ТБИ не може да се исклучи ЕСП...џабе заден погон.

Veloce Ti Q2 се вика рецептот за „poor mans Quadrifoglio“ ...


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47976
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10802 на: Јули 06, 2020, 18:39:26 pm »
Па да и јас така би играл, на обичната ТБИ не може да се исклучи ЕСП...џабе заден погон.
Ама како се команда, без разлика на моторот. Со упалено ЕСП ти нуди многу голема задршка на брзина во кривина и влева доверба дека може повеќе. Искрено мене најслаба точка на Велочето ми делуваа Гудјуар Ф1 кои држеа, ама се гледа дека колата може далеку повеќе.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10803 на: Јули 06, 2020, 21:36:32 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9932
 • Giulietta QV
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10804 на: Јули 07, 2020, 08:27:49 am »
^ и тоа мисано плава

јас си ја сликав во Арезе, да ме држи мотивиран ;D
Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10805 на: Јули 07, 2020, 08:31:21 am »
Бреееј што ќе ми ја личи во двор!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3407
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10806 на: Јули 07, 2020, 08:51:32 am »
И на оваа едно 2-30мм спуштање и треба


Присутен Skywalker

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2379
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10807 на: Јули 07, 2020, 08:55:25 am »
Изглеа дефект е оваа на сликата :D

Дисковите цели зарѓале од не возење
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10808 на: Јули 07, 2020, 09:07:01 am »
И на оваа едно 2-30мм спуштање и треба

Њама проблеми!


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16230
 • Keep it 100
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10809 на: Јули 07, 2020, 10:55:40 am »
Убава е плавава боја, ама Alfa секогаш најдобро изгледа во црвена


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10810 на: Јули 07, 2020, 15:22:23 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Molec

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3407
 • (Oo\(|||)°(|||)/oO)
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10811 на: Јули 07, 2020, 15:39:12 pm »


Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4659
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10812 на: Јули 07, 2020, 21:34:13 pm »
Мераци :


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10813 на: Јули 10, 2020, 08:47:59 am »
Бандафче, спуштање, гарант и ремап има....Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38699
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #10814 на: Јули 12, 2020, 23:38:28 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.