Автор Тема: Tapaciranje na volan  (Прочитано 11678 пати)

Присутен achtung

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5443
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #120 на: Септември 18, 2017, 22:19:04 pm »
Перфекција, подобро од фабрика.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk


Отсутен NeVeNR

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 897
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #121 на: Октомври 06, 2017, 10:30:08 am »
Дали овие што тапацираат волани тапацираат и кугла од менувач. Кај мене е фабрички со кожа ама кожата почнала да се кине и одлепува. Вака треба да излгеда.

Зини да ти кажу.

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 670
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #122 на: Октомври 17, 2017, 16:16:40 pm »
а дали типов тапацира и седишта?

Отсутен icemann

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 670
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #123 на: Октомври 17, 2017, 16:42:08 pm »
а дали типов тапацира и седишта?

да. се наоѓа во чаир и е зафатен до декември.. :)


Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1289
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #124 на: Октомври 17, 2017, 17:09:06 pm »
What's going on?!  ;D

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2372
 • Kiss Me I'm MACEDONIAN! :*
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #125 на: Декември 19, 2017, 01:06:36 am »
Ме прашаа и други членови во порака и ним им го одговорив истото.

Моментално јас работам за Славче и јас не сум во состојба да пазарам волани и да кажувам цена, туку тој си е газда и тој си одредува цена спрема воланот и спрема тоа каква кожа ќе си одбереш.

Кога ќе почнам да си работам јас дома приватно (планирам и се надевам ќе почнам во скоро време) тогаш јас ќе си одредувам цена која сигурно нема да биде како кај Славче туку попристапна за сите секако, па тогаш се надевам ќе ве имам вас како почесни муштерии. :)

A воланите што ги објавив тука си ги правев лично за мене за мои возила.

Како што ветив тоа и се случи.  :)

Си спремав работилница, Се опремив со потребните машини и почнав со работа.
Ако некој го интересира било што слободно може да праша.
Не само за волани туку за се друго што ви треба.

поздрав  :)
 

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31449
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #126 на: Декември 19, 2017, 05:14:06 am »
Ајде аирлија! Со среќа нека е, од работа да не куртулиш! :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3082
 • Само немац бајо мој
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #127 на: Декември 19, 2017, 06:08:02 am »
Среќно!


Sent from my Samsung s8+ using Tapatalk
Lako je tuđim kurcem gloginje mlatiti!!!

Отсутен Luki Junior

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2846
 • The Spartan General
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #128 на: Декември 19, 2017, 09:22:27 am »
Со среќа да ти тргне бизнисот.

И да не леташ со цени во облаци.

И да признаваш гаранција кога имаш зафркнато. Нема проблем ако утнеш/згрешиш. Проблем има кога ќе се правиш наудрен.  :)


За да не ти се деси камарад.  ;D ;D
Fehlende Pferde Sterken sind mit Wahnsinn ersetzt.

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2372
 • Kiss Me I'm MACEDONIAN! :*
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #129 на: Декември 19, 2017, 10:55:34 am »
Фала ви на желбите.
Страста и желбата за работа е голема, парите ќе си дојдат сами по себе, квалитетот ми е битен пред се и клиентот да биде задоволен за парите што ги дал.

Присутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8922
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #130 на: Декември 19, 2017, 11:03:00 am »
Нек је са сречом!
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен ogledalo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 425
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #131 на: Декември 19, 2017, 12:06:30 pm »
Ako rabotis kvalitetno, treba da "letas vo oblaci" so cenite.
Seriozno.
Nesto ako e stvarno dobro mora da bide poskapo od ostanato. No toa ke si vidis sam so tek na vreme. Na kraj, poubavo e da srabotis 5 kvalitetni zdelki vo mesecot, otkolku 15 za isti pari.

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5334
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #132 на: Декември 19, 2017, 17:14:35 pm »
Со среќа дено.. кажими тука или во пп која цена би било да ти пуштиме по карго за тапацирање 2 M волани од бмв ?
Дали цената би била пониска да најдам уште еден ?
Renault Clio 1.5 dCi 
Bmw E39 528i
Zastava 850
Suzuki SuperCarry 1.0

Отсутен DARK MK1 GTI

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5060
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #133 на: Декември 19, 2017, 18:38:21 pm »
Tи пишав ПП

Отсутен Deno

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2372
 • Kiss Me I'm MACEDONIAN! :*
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #134 на: Декември 19, 2017, 18:41:20 pm »
Ako rabotis kvalitetno, treba da "letas vo oblaci" so cenite.
Seriozno.
Nesto ako e stvarno dobro mora da bide poskapo od ostanato. No toa ke si vidis sam so tek na vreme. Na kraj, poubavo e da srabotis 5 kvalitetni zdelki vo mesecot, otkolku 15 za isti pari.
Секако дека квалитетна изработка и материјали треба да се ценат и вреднуваат повеќе.
Ама, кај нас одма ќе ти кажат еееј ти си многу скап а нема претстава и воопшто не видел ти што работиш и што му даваш за парите и каква кожа.
Јас немам намера и нема да работам со кожа од 5 евра метро за домашни табуретки...
Или ќе работам со тоа што сакам и знам да работам или нема да работам.
Тој што цени квалитет и сака да има нешто здраво ќе си плати.

Се согласувам со тоа подобро да направам помалку ама да биде квалитетно отколку само да се брукам...