Автор Тема: Tapaciranje na volan  (Прочитано 95170 пати)

Отсутен Deno

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2606
  • Custom made interiors
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #30 на: 15 Ноември 2016, 23:21:06 pm »
Дено, браво! Перфектно! Се бавиш со ова или?



фала фала.

Се бавам да. Две години и три месеци работам кај Славче од Струмица.  :)




Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16661
  • Keep it 100
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #31 на: 16 Ноември 2016, 00:30:41 am »
Одлично сработено, иако мислам дека средниот дел не треба да се прави со контрастен шев и различен материјал од обрачот.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #32 на: 16 Ноември 2016, 10:57:17 am »
Рече дека ќе ми испрати слика кога ќе го зарши, сошие овој волан горе па brace yourselves ;D







Плетката е таа Дено што ја употребил само што овде не е контра боја конецот. Кај мене можно е да биде контра, да се гледа.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43371
  • Il Moderatore
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #33 на: 16 Ноември 2016, 11:14:58 am »
Таман и Пане одлично си работи.
Инаку, ако идеш со перофорирана на страните, остави мазна горе и долу. Подобро изгледа отколку рапавата со перфорирана у комбинација.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5835
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #34 на: 16 Ноември 2016, 11:27:42 am »
Како и да е ќе биде со мазна реков, само што уште не можам скроз да се одлучам дали ќе биде цел таков или ќе има од страна перфорирана. Повеќе сум за со комбинација да биде.


Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #36 на: 16 Ноември 2016, 19:05:37 pm »

Чекај, чекај, чекај, чекај.

Чекај!

Ти ова.. Ти ова, сериозно? Ама онака, straight-faced, сериозно?

Да, сериозен сум.

Kaко што е раката на свирката, само дланката на кругот на воланот поставена, тој принцип на маневрирање, без разлика дали е круг или два никогаш нема да ти избега воланот кој не е кожен.

Како што кажав на кожен волан ќе клизне со такво маневрирање.


Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29153
    • CARclub.mk
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #37 на: 16 Ноември 2016, 19:08:17 pm »
И јас маневрирам така, а верувам и уште многу луѓе тука. Не ми се случило да ми клизне волан.

Како и да е.. Предлагам да си купиш гумен волан за Сидот, што е сигурно, сигурно е.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43371
  • Il Moderatore
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #38 на: 16 Ноември 2016, 19:12:57 pm »
Јас сум сигурен дека ќе најде и чоек што ќе сака да го замени неговиот дилдо волан за кожен. Може нема ни доплата да бара.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #39 на: 16 Ноември 2016, 19:27:16 pm »
Замена само ако биде со алкантара. :)

Си кажав мое мислење и искуство, со повеќе типови возила и помината км околу 80к. да речам се градска вожња.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43371
  • Il Moderatore
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #40 на: 16 Ноември 2016, 19:38:54 pm »
Да речеме дека имам барем 4 пати повеќе километри поминато од тебе во животот (ако не и повеќе за овие 23-4 години возачко искуство), ако веќе се фаќаме за искуството.  Или ти имаш специфична кожа на рацете која има проблем со кожни волани, или навистина немаш појма што зборуваш. Алкантара се става на волани, најчесто наменети за возење со ракавици. Мене филингот на алкантара на волан ми е доста полош од кожа. Кожата може да лизга само ако е премачкана со некое средство кое не е пребришано убаво после тоа. Дилодо е само колку да не ти стават челичен обрач во колата. Ако моташ на дилдо со една рака, ќе те боли перничето под палецот и модрица ќе ти напраи. Во зима дилдото е круто и лизга далеку повеќе  од кожа.  Во лето подолго време ги гори рацете. Уствари... што се мучам... ти си имаш проблем....

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #41 на: 16 Ноември 2016, 19:43:26 pm »
За алкантара пр. кажав а сум немал прилика да возам и не сум доволно упатен како што објасни за неа.

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3123
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #42 на: 16 Ноември 2016, 22:51:35 pm »
http://imgur.com/ioHGSIX eve go mojot volan na ceedot. prezadovolen sum

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43371
  • Il Moderatore
Одг: Tapaciranje na volan
« Одговори #43 на: 16 Ноември 2016, 22:53:50 pm »
http://imgur.com/ioHGSIX eve go mojot volan na ceedot. prezadovolen sum
Јас во живо го видов, воопшто не знаев дека е претапациран, се чудев во ceed таков волан што стаиле. :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54743
  • Махер
Одг:
« Одговори #44 на: 16 Ноември 2016, 23:06:37 pm »
Некоја спортска верзија да не е?
Перфорирана кожа се знае -ако бирам. И осет и се.