Автор Тема: Mitsubishi Off Road 2013  (Прочитано 2676 пати)

Отсутен banjifiko

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 119
Mitsubishi Off Road 2013
« на: Април 09, 2013, 00:36:13 am »
На 30 и 31 март, се одржа Оff Road дружење на гордите сопственици на Mitsubishi теренски возила. Првиот ден беше стрикно со L200 модели, додека вториот беше мешано друштво. Настанот се одвиваше на падините на Орман во организација на МакАутоСтарс. А за тоа како сопствениците ги "владеат" своите возила, се гледа на следното видео (од вториот ден, кога беше врнежливо и се разбира понинтересно)
Not a valid youtube URL

Присутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16117
 • Keep it 100
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #1 на: Април 09, 2013, 00:43:00 am »
Ама си ме убацил како климам со главата ;D

Отсутен Sase_91

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2508
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #2 на: Април 09, 2013, 00:45:52 am »
Дали Дени на 4:56 си пие чај или сум се препознал ?
If everything seems under control, you're not going fast enough.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #3 на: Април 09, 2013, 00:50:34 am »
Си се препознал, кафе пие.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен banjifiko

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 119
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #4 на: Април 09, 2013, 01:00:38 am »
Видеата се направени по барање на Кокаловиќ, и наменети се да се дадат на сите учесници во вид на ДВД. Штета што не се снимаше со HD на 50fps, ќе имаше многу подобар ефект... BTW, има уште два часа материјал случки и смешки...

Отсутен Kimi R

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3009
 • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #5 на: Април 09, 2013, 01:32:44 am »
На почетокот ко свадба да снимал :D

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47185
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #6 на: Април 09, 2013, 09:08:59 am »
Дали Дени на 4:56 си пие чај или сум се препознал ?

               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9998
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #7 на: Април 09, 2013, 11:04:52 am »
Еден од учесниците со некоја чудна боја на Outlander проаѓаше на пешачки кај Сити Мол, секако со џипот, не пешки :)

Изгледа уште бил под импресии од настанов.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47185
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #8 на: Април 09, 2013, 11:55:42 am »
Да не заборавиме дека голем дело од учесниците немаа задник да се пуштат со своите џипови, па само 4-5 коли се пуштија по стазата од некои ~30 дојдени. Паџеровци не се пуштија по калливо патче!
Зошто корисниците сметаат дека Паџеро е за лепо и сунчано време.
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #9 на: Април 09, 2013, 12:25:15 pm »
Зошто не ме викна мене некој да улетам јас со моето Паџеро па да видат тие нубовите како се вози и офроуд и онроуд и онтри.
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20163
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #10 на: Април 09, 2013, 12:30:23 pm »
Да не заборавиме дека голем дело од учесниците немаа задник да се пуштат со своите џипови, па само 4-5 коли се пуштија по стазата од некои ~30 дојдени. Паџеровци не се пуштија по калливо патче!
Зошто корисниците сметаат дека Паџеро е за лепо и сунчано време.

Организаторот би покрил трошоци во случај на незгода или оштетување?
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25495
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #11 на: Април 09, 2013, 12:43:06 pm »
Со оглед на состојбата на патеката и брзината на движење, шансите за незгода или оштетување беа скоро нула.

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 47185
 • Махер
  • malikovski.com
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #12 на: Април 09, 2013, 12:54:03 pm »
Да не заборавиме дека голем дело од учесниците немаа задник да се пуштат со своите џипови, па само 4-5 коли се пуштија по стазата од некои ~30 дојдени. Паџеровци не се пуштија по калливо патче!
Зошто корисниците сметаат дека Паџеро е за лепо и сунчано време.

Организаторот би покрил трошоци во случај на незгода или оштетување?
Koja nezgoda?
               
    --- Objects in mirror are losing as it appears --- 
Speed kills your Pocketbook.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20163
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #13 на: Април 09, 2013, 12:54:33 pm »
Случајна.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7552
 • Хорска Секција
Одг: Mitsubishi Off Road 2013
« Одговори #14 на: Април 09, 2013, 13:01:16 pm »
Стварно патот е мачкина кашлица...Кога ќе споредам со тоа кај се го имам пентарено Паџерото...
Ум шо идит отпосле не јет ум!