Автор Тема: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers  (Прочитано 31453 пати)

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #45 на: Април 18, 2013, 10:38:50 am »
Дај линк нешто? Аргентински коментари? :)

Отсутен Peconi

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2950
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #46 на: Април 18, 2013, 10:52:54 am »
да да Аргентински :)
имам на фб, ќе ти пуштам од дома на работа нема фб

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #47 на: Април 18, 2013, 14:57:47 pm »
Nacrtaj go Peugeot 404 familiale :) navistina za crtezite NEMAM ZBOROVI

Ме бендисува како модел. Ќе го има во колекцијата ;)

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3382
 • Samo VW je auto!
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #48 на: Април 18, 2013, 15:00:11 pm »
Ако ти фаќа око направи и едно Рено 4 ГТЛ. :)
GTI je zmaj

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #49 на: Април 18, 2013, 23:17:24 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26374
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #50 на: Април 18, 2013, 23:54:13 pm »
Ииииииии, Спачекчево е најбоље до сега!

Ајде уште едно, па пак сторииче на портал. :)

Отсутен Бузуки

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6033
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #51 на: Април 19, 2013, 00:03:23 am »
Во првиот пост додавај ги сите слики, не вака да листаме 2 на прва страница,  1 на трета, 1 на четврта...  ;) ;)

 

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #52 на: Април 21, 2013, 18:30:54 pm »
Ги чекаме аргентинските коментари од @Peconi :D

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #53 на: Април 21, 2013, 23:47:35 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26374
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #54 на: Април 22, 2013, 00:56:59 am »
Утре сторија, џглап, ЕкстримБТ на карклуб пак!

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #55 на: Април 22, 2013, 11:45:35 am »
Благодарности за постот! :)

Втора тура автомобилски карикатури од ExtremeBt!
http://www.carclub.mk/2013/04/22/vtora-tura-avtomobilski-karikaturi-od-extremebt/


Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10076
 • Giulietta QV
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #57 на: Април 23, 2013, 11:35:14 am »

Отсутен ExtremeBt

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1412
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #58 на: Април 24, 2013, 01:22:20 am »

Присутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9548
Одг: ExtremeBt Cartoon Oldtimers, Youngtimers
« Одговори #59 на: Април 24, 2013, 01:25:27 am »
Ме потсети на мојот