Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 323401 пати)

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9282
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5055 на: Август 24, 2017, 14:18:39 pm »
Србите го имаат нападнато, ќе пројде :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23021
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5056 на: Август 24, 2017, 14:23:49 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
само мене ова ми се случува или и на некој друг на секое 3-4 отварање на форумов

И кај мене не отвара форумов чат пат последниве неколку дена.

Има некој проблем со серверот во МКхост. Пријавен е проблемот, ваљда ќе испеглаат конечно.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33281
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5057 на: Август 24, 2017, 17:52:01 pm »
Србите го имаат нападнато, ќе пројде :)
Ама ние први ги нападнавме :P

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен savage

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 399
 • Colt-че
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5058 на: Август 29, 2017, 16:44:00 pm »
Има некој проблем со серверот во МКхост. Пријавен е проблемот, ваљда ќе испеглаат конечно.

Сеуште се појавува истиот проблем. Рандом дискусии.
Потпис.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8922
 • Giulietta QV
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5059 на: Август 29, 2017, 17:48:42 pm »
цело време, и од десктоп и од мобилтоп

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4121
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5060 на: Септември 01, 2017, 23:27:05 pm »
Ок е автентичноста, али не и автономнпста и сигурноста со мк сервери... не знам дали може да закупиш странски сервер а да е на мк, пред извесно време не можеше, сега не знам како е. А во зависност од платформата префрлањето може да биде суосајд работа.

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1333
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5061 на: Септември 03, 2017, 21:55:33 pm »
Зошто нема опомена или во краен случај бришење на огласот на ТЕ-ЕН Auto Car Care бидејќи нема спомнато цена во самиот оглас?
Да беше некој друг во прашање уште во првиот саат ќе беа наредени коментари од типот пиши цена или ќе лета огласот. ??

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 23021
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5062 на: Септември 04, 2017, 06:30:49 am »
Зошто нема опомена или во краен случај бришење на огласот на ТЕ-ЕН Auto Car Care бидејќи нема спомнато цена во самиот оглас?
Да беше некој друг во прашање уште во првиот саат ќе беа наредени коментари од типот пиши цена или ќе лета огласот. ??

Искрено, затоа што не сум го ни видел огласот. Ете, Банзаи го опоменал.

Отсутен Passat3B

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1333
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5063 на: Септември 05, 2017, 08:45:04 am »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9215
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5064 на: Септември 05, 2017, 11:15:03 am »
Сабајлево добив 502 Gateway error

Отсутен zlatkoa

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2170
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5065 на: Септември 05, 2017, 11:43:16 am »
Сабајлево добив 502 Gateway error

Постојано се случува навечер после полноќ во последниве 2 недели отприлика.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9215
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5066 на: Септември 06, 2017, 21:41:00 pm »

Отсутен Bicikle

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4121
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5067 на: Септември 06, 2017, 21:57:11 pm »
Ајм ин... и мрне ми се деси пред некој ден, али 2 мин...

Отсутен bramovsk

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2863
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5068 на: Септември 23, 2017, 16:36:00 pm »
@zeroSignal, мислам дека CARclub e зрел за онлјан бернд шоп. Можеда се почне со - отворени нарачки дур не се исполни некоја количина од разнимити привезоци, маички, шољи, мауспадови, наелпници, тоалетна хартија....и да се изработат по добиените уплати.

Отсутен alekohrid

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 86
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5069 на: Октомври 10, 2017, 11:17:44 am »
еден предлог да се отвори некоја тема каде ке може пример да се организираат заедно членови да одат да гледаат некоја кола пошто има доста тука кои уживаат во шетање и гледање коли така полесно ке се направи подобар избор на половен автомобил, пошо секое мислење и забелешка коа се гледа кола е добредојдена исто така доста членови имаат големо познавање на автомобили итн...