Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 753322 пати)

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29057
    • CARclub.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3675 на: 18 Август 2014, 19:27:54 pm »
Сликите ги собрав од фан страната и сметав дека се нивни, не знаев дали некој друг ги има закачено. Ако сум згрешил, веднаш ќе му се извинам на тој што сликал и ќе го спомнам како автор на фотографиите.

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3676 на: 18 Август 2014, 23:40:43 pm »
Дали може да се отвори тема за петиција за измени во закон, предлог за закони и сл. со гласање, по можност да можат и посетители на форумот да дадат глас.

Да биде се во врска со возила, патишта, документи и сл.

Пр. предлог на тема на некој член, доколку е во ред и доколку добие пр. 100 гласа темата да се активира да се промовира на веб страната и после извесен период да се објави статија од гласањето.

Пр. во Србија има еден сајт за петиции кој е доста сериозен, кој има донесено измени во закон по реакциите на граѓаните!

Мене ми е ова многу добра идеја. Не знам кај нас дали и колку воопшто би фатила, а башка мислам дека Класниот не би се нафатил да прави нешто вакво :)

Ни да гукне класниот, барем А да пишеше.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3677 на: 18 Август 2014, 23:47:37 pm »
Зеро веќе кога крадеш слика од фан страната на Иџе културно е да склопиш 1-2 реченици во приватна порака на тој што ги сликнал и постирал, да смислиш нешто паметно како благодарност, па после да ги постираш на порталот, та нели си главен уредник, не за друго можев да ти дадам минимум едно 200 слики и незнам колку клипови од трката и со тоа само карклуб да ги има ексклузивните информации и слики од трката и целиот настан околу трката, во која што за прв пат македонски возач освојува европска титула ...

Ама не си ти крив што си кратковид, затоа и останаа уште неколку прави ентузијасти на форумот кои се бројат на една рака...

Друже не дека го бранам Зеро ама па не гледам да си ставил на сликите watermark или потпис дека се твои. Превземени се од фан страна на фб каде што ако се објават важат за јавни фотографии. Пристапот ти е многу погрешен и насилен.

Ама не си ти крив што си кратковид, затоа и останаа уште неколку прави ентузијасти на форумот кои се бројат на една рака
„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3678 на: 18 Август 2014, 23:56:12 pm »
Дали може да се отвори тема за петиција за измени во закон, предлог за закони и сл. со гласање, по можност да можат и посетители на форумот да дадат глас.

Да биде се во врска со возила, патишта, документи и сл.

Пр. предлог на тема на некој член, доколку е во ред и доколку добие пр. 100 гласа темата да се активира да се промовира на веб страната и после извесен период да се објави статија од гласањето.

Пр. во Србија има еден сајт за петиции кој е доста сериозен, кој има донесено измени во закон по реакциите на граѓаните!

Мене ми е ова многу добра идеја. Не знам кај нас дали и колку воопшто би фатила, а башка мислам дека Класниот не би се нафатил да прави нешто вакво :)

Ни да гукне класниот, барем А да пишеше.

Полека па и ти. Чекај да одлежи малце идејата. Да не мислиш дека може Класниот да ти роди цела група советници.

Отсутен Tome-Colt

  • Близок до администрацијата
  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4624
  • Муфљуз
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3679 на: 19 Август 2014, 00:09:29 am »
Дали може да се отвори тема за петиција за измени во закон и сл. со гласање, по можност да можат и посетители на форумот да дадат глас.

Да биде се во врска со возила, патишта, документи и сл.

Пр. предлог на тема на некој член, доколку е во ред и доколку добие пр. 100 гласа темата да се активира да се промовира на веб страната и после извесен период да се објави статија од гласањето.



Пр. во Србија има еден сајт за петиции кој е доста сериозен, кој има донесено измени во закон по реакциите на граѓаните!




 


„Јас, Филип, кењам по форуми и не треба човек ништо да ми верува. Се што пишав за брзината на возење е куп гомна од коњ.“

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17267
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3680 на: 19 Август 2014, 00:12:20 am »
Да ти еам гифот ненормален :D :D :D :D :D

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7477
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3681 на: 19 Август 2014, 00:59:17 am »
Дали може да се отвори тема за петиција за измени во закон, предлог за закони и сл. со гласање, по можност да можат и посетители на форумот да дадат глас.

Да биде се во врска со возила, патишта, документи и сл.

Пр. предлог на тема на некој член, доколку е во ред и доколку добие пр. 100 гласа темата да се активира да се промовира на веб страната и после извесен период да се објави статија од гласањето.

Пр. во Србија има еден сајт за петиции кој е доста сериозен, кој има донесено измени во закон по реакциите на граѓаните!

Мене ми е ова многу добра идеја. Не знам кај нас дали и колку воопшто би фатила, а башка мислам дека Класниот не би се нафатил да прави нешто вакво :)

Ни да гукне класниот, барем А да пишеше.

Полека па и ти. Чекај да одлежи малце идејата. Да не мислиш дека може Класниот да ти роди цела група советници.

Нека се отвори гласање дали треба или не.

Доколку има таква работа гарантирам дека безбедноста во сообраќајот ќе се зголеми!

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33882
  • Таков е животот... јебига
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3682 на: 19 Август 2014, 01:03:28 am »
Нормално дека сите ќе гласаат дека сакаат, а не дека треба. Дали треба тоа е комплицирано прашање.
Ние не треба да потегнуваме иницијатива за такво нешто зошто не сакаме такво внимание од разно-разни ентитети. Башка работа што не сме компетентни ние да предложуваме да се менуваат закони. Кои сме ние да кажеме? Кој ќе не сфати нас сериозно? Ние еден муабет не можеме како луѓе да направиме па уште ни фали држава да оправаме.


Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3683 на: 19 Август 2014, 01:06:11 am »
релативно глупа идеја би било тоа... отварање на такви теми со петиции би значело дека форумов ке почнат да го демнат 24/7... а тоа не го сакаме нели? не ке може чоек да се опушти и да разговара-дискутира за еден куп работи...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Deno

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2606
  • Custom made interiors
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3684 на: 20 Август 2014, 14:13:19 pm »
Нели имаше МА-ФРА подфорум..?

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20538
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3685 на: 20 Август 2014, 14:19:33 pm »
Колку што знам, немало.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Vasil

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3686 на: 23 Август 2014, 08:31:48 am »
http://www.carclub.mk/2014/08/21/utrinska-gimnastika-infiniti-q50-eau-rouge-na-spa-francorchamps/
Цитат
Q50 Eau Rouge прототипон, токму на Eau Rouge.


Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29057
    • CARclub.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3687 на: 23 Август 2014, 09:22:10 am »
Охридски малку бе. :)

Фала, средено!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54664
  • Махер
Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3688 на: 25 Август 2014, 22:17:23 pm »
Шуќур некој.

Отсутен Darkovski

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1273
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #3689 на: 01 Септември 2014, 21:50:03 pm »
Зошто ми беше избришан последниот пост во Alfa Romeo vs. Everything Else?