Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 437968 пати)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5355 на: Јуни 29, 2020, 14:25:43 pm »
Проблемот е во автомобилски новитети темата специфично, и мислев со линк прикачување слики, ете овде можи, а таму ни со едитирање не сака, ниту во преглед ја прикажува сликата, било каков линк од слика, не мора од имгур, не фаќа.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Еве, тукушто ја закачив сликата од Imgur (твојава од тука, истиот линк), нема проблем.

Не сакаше да ја прикачи како атачмент, бидејќи фајлот е преголем. Инаку, нема проблем.


Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3389
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5356 на: Јуни 29, 2020, 14:40:31 pm »
Го најдов проблемот,
после : не ми прифаќаше [имг][/имг] во постот, ги избришав : , прифаќа.

Оти така не е битно, така се погоде, пробувам овде работи.  :)

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 265
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5357 на: Јули 28, 2020, 13:34:00 pm »
Некој да каже зошто дава ваква грешка форумот?

Not Acceptable

An appropriate representation of the requested resource could not be found on this server.

Additionally, a 406 Not Acceptable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5358 на: Јули 28, 2020, 13:38:29 pm »
 Хм, не знам. Пробај одлогирај и логирај се повторно, и евентуално испразни cookies.

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 265
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5359 на: Јули 28, 2020, 14:05:37 pm »
Све тоа направив и неќе.
Евентуално ти да направиш во Admin->Maintenance->Forum Maintenance->Empty the file cache - Run task now.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5360 на: Јули 28, 2020, 15:21:06 pm »
Тоа е направено. Никакви промени не се правени на серверот деновиве, така да не знам што би можело да е проблемот. Ќе разгледам.

Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 265
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5361 на: Јули 28, 2020, 15:33:32 pm »
Види со хостингот, прати му ја грешката.


Отсутен vandex

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 265
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5362 на: Јули 28, 2020, 16:19:26 pm »
И погледни го ерор логот, види што пишува внатре на мојата ип адреса. Мора да има некое инфо.

</едит> дали форумов е на windows хостинг?
« Последно менување: Јули 28, 2020, 18:10:19 pm vandex »

Отсутен dbl.dzo

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 103
 • Alfa Romeo 147 1.9 JTD
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5363 на: Август 05, 2020, 12:33:58 pm »
@zeroSignal не знам дали е прашано ова досега, ама се потсетив кога ми стигна мејл за приватна порака од форумот.

Дали е можно да се направи push notification на телефон кога некој ќе ти направи mention во порака (стандардна реплика или цитат небитно)?


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25640
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5364 на: Август 05, 2020, 13:33:06 pm »
Ако користиш Tapatalk, ќе си добиваш нотификации. :)