Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 552552 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20301
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5340 на: Мај 06, 2020, 07:03:40 am »
Не знам дали може некако да се влијае на тоа, али денеска Тапаток е катастрофа, едвај ги учитува темите, стики темите не ги покажува, ем башка, не може да се закачат слики
Не знам дали е нешто средувано со умисла, ама проработе.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40122
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5341 на: Мај 06, 2020, 07:06:50 am »
Едно прашање. Кога отворам тема, секогаш дава од прва страница. Дали постои опција да ми отвори на последната прочитана порака ?

До името од темата која ја отвораш, има плаво иконче/копче "НОВО". Ако кликниш на него, ќе ти ги отвори новите пораки кои ги немаш прочитано.

Исто така, пробај го и ова копче . Те носи на последната порака во темата.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26898
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5342 на: Мај 06, 2020, 09:34:57 am »
Не знам дали може некако да се влијае на тоа, али денеска Тапаток е катастрофа, едвај ги учитува темите, стики темите не ги покажува, ем башка, не може да се закачат слики
Не знам дали е нешто средувано со умисла, ама проработе.

Јас не приметив некаков проблем, али не сум ччкал ништо. Tapatalk иде преку 3rd party сервери, така да може нешто било кај нив.

Отсутен dame

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2856
  • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5343 на: Мај 13, 2020, 22:36:49 pm »
Kako mozam najlesno da postavuvam sliki posto kasno se pribiram i nemam mnogu vreme a stvarno ima sto da se vidi

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5446
 • хаУс мајстор
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5344 на: Мај 13, 2020, 23:20:50 pm »
Tapatalk?
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26898
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5345 на: Мај 14, 2020, 08:20:29 am »
Јас со години користам imgur.com.

Тука имаш туторијалче - http://forum.carclub.mk/index.php/topic,5055.0.html

Малку се сменети работите од тогаш, ама си функционира беспрекорно.

Отсутен Leon-cist

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 565
 • .
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5346 на: Мај 17, 2020, 16:33:59 pm »
До администраторите на овој форум,
На најљубезен можен начон ве замолувам да постовитте на такозваниот Simo carier убаво да се преиспитуват и да се избришуват исто и на другите членови на овој форум заради постојано и перманенто изразување на омраза, ширење на нвареди. Членот таканаречен симо и другите кои што редовно и континуирано шират расистички, ксенофобични, хомофобични и други поврзани деклинации во овој форум без приоа администраторите на овој форум јавно да делат опомени и да се дистанцират од таквите тие и понатаму ќутат како неми без да се свесни дека прават крично дело.
Намената на овој форум колку што знам јас е да се зборува за коли и единствено за коли ама не и да се зборува тука за  политика , етноционализам и делење на негативен говор, протегајќи се од говор кој изразува, поттикнува, повикува и промовира омраза, до повредливи зборови и епитети како , па чак и екстремни примери на предрасуди, стереотипи и пристрасност.
Админстраторот има рок од 30 дена да ги превземе сите дејствија за да се отсранат наводите и елементите како пример членот симо кариер и другите знаат кои се и кои континуирано шират омраза на овој форум, во спротивно соодветно ќе се приијави овој форум кај надлежните и дека овој форум буква по буква ќе се изанализира и ќе има одговорност заради сторење на кривично дело односно инкриминација на сите они паметни кои наместо да делат искуства за своте коли им останало да потапалуват страсти, да делат навредувања и да етикетират со различни навредувачки епитети на сограѓани кои етнички се различни од нив.

VW MK-7 (1.6 тди)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40122
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5347 на: Мај 17, 2020, 16:51:03 pm »
До администраторите на овој форум,
На најљубезен можен начон ве замолувам да постовитте на такозваниот Simo carier убаво да се преиспитуват и да се избришуват исто и на другите членови на овој форум заради постојано и перманенто изразување на омраза, ширење на нвареди. Членот таканаречен симо и другите кои што редовно и континуирано шират расистички, ксенофобични, хомофобични и други поврзани деклинации во овој форум без приоа администраторите на овој форум јавно да делат опомени и да се дистанцират од таквите тие и понатаму ќутат како неми без да се свесни дека прават крично дело.
Намената на овој форум колку што знам јас е да се зборува за коли и единствено за коли ама не и да се зборува тука за  политика , етноционализам и делење на негативен говор, протегајќи се од говор кој изразува, поттикнува, повикува и промовира омраза, до повредливи зборови и епитети како , па чак и екстремни примери на предрасуди, стереотипи и пристрасност.
Админстраторот има рок од 30 дена да ги превземе сите дејствија за да се отсранат наводите и елементите како пример членот симо кариер и другите знаат кои се и кои континуирано шират омраза на овој форум, во спротивно соодветно ќе се приијави овој форум кај надлежните и дека овој форум буква по буква ќе се изанализира и ќе има одговорност заради сторење на кривично дело односно инкриминација на сите они паметни кои наместо да делат искуства за своте коли им останало да потапалуват страсти, да делат навредувања и да етикетират со различни навредувачки епитети на сограѓани кои етнички се различни од нив.Нема потреба да ме прозиваш. Да ме познаваш лично, ќе знаеш дека не употребувам говор на омраза и расистички, национални или било какви навреди према никого. Посочи ми ги постовите, сам ќе ги избришам. 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26898
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5348 на: Мај 17, 2020, 18:30:02 pm »
До администраторите на овој форум,
На најљубезен можен начон ве замолувам да постовитте на такозваниот Simo carier убаво да се преиспитуват и да се избришуват исто и на другите членови на овој форум заради постојано и перманенто изразување на омраза, ширење на нвареди. Членот таканаречен симо и другите кои што редовно и континуирано шират расистички, ксенофобични, хомофобични и други поврзани деклинации во овој форум без приоа администраторите на овој форум јавно да делат опомени и да се дистанцират од таквите тие и понатаму ќутат како неми без да се свесни дека прават крично дело.
Намената на овој форум колку што знам јас е да се зборува за коли и единствено за коли ама не и да се зборува тука за  политика , етноционализам и делење на негативен говор, протегајќи се од говор кој изразува, поттикнува, повикува и промовира омраза, до повредливи зборови и епитети како , па чак и екстремни примери на предрасуди, стереотипи и пристрасност.
Админстраторот има рок од 30 дена да ги превземе сите дејствија за да се отсранат наводите и елементите како пример членот симо кариер и другите знаат кои се и кои континуирано шират омраза на овој форум, во спротивно соодветно ќе се приијави овој форум кај надлежните и дека овој форум буква по буква ќе се изанализира и ќе има одговорност заради сторење на кривично дело односно инкриминација на сите они паметни кои наместо да делат искуства за своте коли им останало да потапалуват страсти, да делат навредувања и да етикетират со различни навредувачки епитети на сограѓани кои етнички се различни од нив.Јас не ви се мешам во дискусијата. На форумов има скоро еден милион постови. Ако мислиш дека некаде има ширење на говор на омраза, слободно пријави го тој пост (има линкче за пријавување на секој пост) - ќе биде разгледано и ако има потреба, избришано.

Тука никогаш не се толерирала никаква омраза.

Примарната намена на форумот е да се зборува за коли, секако. Сме зборувале и за многу други работи - од бела техника, до компјутери, патувања, па и политика. Кога работите излегувале од контрола, се бришело, и тоа е тоа.

Повторно - слободно пријави го секој пост кој мислиш дека е несоодветен.

Ете, @Simo - Carrier159 веќе ти одговорил. Стварно мислам дека нема потреба од непотребни нервози, сите сме доволно напнати од дремење дома.

Отсутен kimi makedonski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2144
 • Слобода или смрт
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5349 на: Мај 17, 2020, 19:27:03 pm »
И јас им давам 30 дена рок на администрацијата да воведе двојазичност на сите подфоруми како и во профил секцијата согласно законот за јазици донесен од собранието на 14 март 2018 година во спротивно соодветно ќе се приијави овој форум кај надлежните и дека овој форум буква по буква ќе се изанализира и ќе има одговорност заради сторење на кривично дело односно не почитување на законите во Република Северна Македонија.

Отсутен loopz

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3863
 • Жгл' б гл'б
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5350 на: Мај 17, 2020, 19:57:59 pm »
Не се 'рчкајте без везе сите бе, ќе ви викнам еуропцка комисија, ај ај... :)
Ja mogu da popijem 700 kafa
Iz dzezvi, aparata i kafemata

Отсутен Silvester

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1229
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5351 на: Мај 17, 2020, 20:37:18 pm »
Од утре нема повеќе правење муабет за телефони, мотори, компјутери, телевизори, решенија на сообраќајни проблеми и други машки муабети оти форумов според устав и закон е само за коли и ништо друго (барем така си замислил некој :D). Шест пати мери еднаш сечи отсега за да не предизвикаме кривично дела па да окапиме по затвори.

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4177
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5352 на: Јуни 29, 2020, 07:33:19 am »
Не можам слика да постирам во пост, ова го вади, и на привју и на постирање.

Цитат
Not Acceptable
An appropriate representation of the requested resource could not be found on this server.

Additionally, a 406 Not Acceptable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 26898
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5353 на: Јуни 29, 2020, 12:32:09 pm »
Не можам слика да постирам во пост, ова го вади, и на привју и на постирање.

Цитат
Not Acceptable
An appropriate representation of the requested resource could not be found on this server.

Additionally, a 406 Not Acceptable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

Проба проба јен два.

Кај мене успева. :/

Отсутен Power to the people

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4177
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5354 на: Јуни 29, 2020, 12:37:32 pm »
Проблемот е во автомобилски новитети темата специфично, и мислев со линк прикачување слики, ете овде можи, а таму ни со едитирање не сака, ниту во преглед ја прикажува сликата, било каков линк од слика, не мора од имгур, не фаќа.