Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 430952 пати)

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5818
 • Плинаш!!!
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5325 на: Март 12, 2020, 12:10:09 pm »
Зашто неможам да си сменам слика на аватарот?

Едит: Неможам да сменам од тапаток, од пс не сум пробал.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Присутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 809
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5326 на: Март 12, 2020, 14:31:11 pm »
Си има, ако отвориш со https. Треба да го реконфигуриам, не дошло на ред. :)
Не знаев. :) Тогаш, би било добро да се форсира https... :)

Отсутен UrSa1986

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1353
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5327 на: Март 12, 2020, 15:18:30 pm »
Зашто неможам да си сменам слика на аватарот?

Едит: Неможам да сменам од тапаток, од пс не сум пробал.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk


Смени го никот во ZileMeriva, па пробај пак стави ја сликата.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20142
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5328 на: Април 09, 2020, 00:08:40 am »
Дали може стварно некоја тема да се стави на “игнор”, односно да не ја покажува у “прикажи нови пораки”?
Немам активирано известувања, а сакам уопште да не ми се појавува у листата со теми што имаат нови пораки.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7819
 • Пичлеме
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5329 на: Април 16, 2020, 15:00:34 pm »
Само кај мене ги снема стварите што стоеја овде? Сличето, последни непрочитани пораки...


Отсутен loopz

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1636
 • Жгл' б гл'б
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5330 на: Април 16, 2020, 15:04:50 pm »
Дали може стварно некоја тема да се стави на “игнор”, односно да не ја покажува у “прикажи нови пораки”?
Немам активирано известувања, а сакам уопште да не ми се појавува у листата со теми што имаат нови пораки.

Јас за ова и пари ќе дадам... ме пукнаа со коронана онде девеес страни :)))
Ежо Магаро Венти Лаатор КозИ

Присутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 865
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5331 на: Април 16, 2020, 15:23:35 pm »
Само кај мене ги снема стварите што стоеја овде? Сличето, последни непрочитани пораки...

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Кликни го то сивото невидливо стрелче над црвената рамка шо ја имаш нацртано :)

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7819
 • Пичлеме
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5332 на: Април 16, 2020, 15:56:17 pm »
Фала ти.

Срам да ми е! Да ми е еден срам, срам да ми е!


Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 236
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5333 на: Април 16, 2020, 19:26:57 pm »
Ако се смени од смф на булетин или ксенфоро поише опции ќе си имате на ова толку :D
Hyundai Elantra 6th G

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20109
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5334 на: Април 16, 2020, 22:36:13 pm »
Има ли шанси опциите ЦИТАТ и ИЗМЕНИ на мој пост да не се една до друга?
Сичушно е преку мобилен.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 38258
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5335 на: Април 16, 2020, 22:41:45 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20109
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5336 на: Април 17, 2020, 00:19:28 am »
.. баш за да се избегне тоа.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20142
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5337 на: Мај 05, 2020, 23:03:31 pm »
Не знам дали може некако да се влијае на тоа, али денеска Тапаток е катастрофа, едвај ги учитува темите, стики темите не ги покажува, ем башка, не може да се закачат слики 😕
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен draganamon

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 51
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5338 на: Мај 05, 2020, 23:15:33 pm »
Едно прашање. Кога отворам тема, секогаш дава од прва страница. Дали постои опција да ми отвори на последната прочитана порака ?

Присутен Silvester

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 865
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5339 на: Мај 05, 2020, 23:21:03 pm »
Едно прашање. Кога отворам тема, секогаш дава од прва страница. Дали постои опција да ми отвори на последната прочитана порака ?

До името од темата која ја отвораш, има плаво иконче/копче "НОВО". Ако кликниш на него, ќе ти ги отвори новите пораки кои ги немаш прочитано.