Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 448690 пати)

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20261
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5310 на: Август 18, 2019, 21:41:16 pm »
Неам појма, ништо не сум менувал. Можеби некоја понова верзија на тапаток нешто сменила.. Никад не сум ни аплоадирал слика преку тапаток. :/

Ја претежно преку Тапаток следам форум, а до пред некое време, беше полесно и поелегантно закачувањето на слики, можеше директно преку Тапаток, не мораше на Имгур (или нешто друго), па да се линкаат сликите.

Ама сеа некако ептен тапа е закачувањето слики преку Тапаток... Или они нешто смениле, или мене некои подесувања ми се испореметиле.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5900
 • Плинаш!!!
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5311 на: Август 18, 2019, 22:19:36 pm »
Веле кај тебе е нешто проблемот, сеуште едноставно за ставање слики преку тапаток, баш сега пробав.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20261
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5312 на: Август 19, 2019, 21:29:46 pm »
Веле кај тебе е нешто проблемот, сеуште едноставно за ставање слики преку тапаток, баш сега пробав.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

Пу маега му... не знам што како и зашто, јас нишо не сум му мењал...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен JezuzNoChill

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 365
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5313 на: Септември 15, 2019, 00:48:37 am »
Може Black Theme да добиеме?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25917
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5314 на: Септември 15, 2019, 08:51:22 am »
За десктоп или за Tapatalk? Tapatalk си има night mode.

За десктоп... Ееех, многу голема заебанција ми е тоа. :)

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31681
 • Таков е животот... јебига
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5315 на: Септември 15, 2019, 12:03:42 pm »
Мрза светска ;D

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5316 на: Октомври 21, 2019, 15:12:12 pm »
Што може да биде, кликам на лајк ама не лајкнува на постовите?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25917
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5317 на: Октомври 21, 2019, 15:24:27 pm »
Не знам, кај мене еве лајкнува. На кој пост конкретно?

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5318 на: Октомври 21, 2019, 17:28:19 pm »
Нешто се мрдна телефонот изгледа. Преку хром идам на форум.
На било која тема, на било кој пост, турам лајк и како да не сум ставил.

Отсутен Mikius

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4599
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5319 на: Октомври 21, 2019, 17:43:01 pm »
Деинсталирав ажурирања од хромот и се оправи :)

Отсутен AlexAl1en

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 154
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5320 на: Декември 06, 2019, 21:18:34 pm »
Како можам да го најдам форумот преку Тапаталк? Не ми дава резултати за carclub.mk

Присутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4664
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5321 на: Декември 07, 2019, 00:50:56 am »
Како можам да го најдам форумот преку Тапаталк? Не ми дава резултати за carclub.mk
https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fforum%2Ecarclub%2Emk%2Findex%2Ephp%3Ftopic%3D84%2E0&share_tid=84&share_fid=28811&share_type=t

Отсутен Bokica

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1100
 • XSi
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5322 на: Јануари 19, 2020, 23:43:12 pm »
Предлог : да не може да се постира во секцијата "Огласи" доколку на пример некој член има помалце од xx број на мислења.
У последно време глеам се зачестија вакви ликови http://forum.carclub.mk/index.php/topic,23977.msg0/topicseen.html#new.
Разбирам да креира акаунт за да се распраша за помош околу проблем со кола ама да се зачлени за продажба...
Understeer is when you hit the wall with the front of the car. Oversteer is when you hit the wall with the back of the car. Horsepower is how fast you hit the wall and torque is how far you send the wall across the field once youve hit it.

Отсутен 386ka

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Am386 DX/DXL-40
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5323 на: Март 12, 2020, 10:59:26 am »
Може да се стави SSL сертификат на форумов? Има и некои бесплатни опции, не мора да се купува.. :)

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 25917
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5324 на: Март 12, 2020, 11:45:57 am »
Си има, ако отвориш со https. Треба да го реконфигуриам, не дошло на ред. :)