Автор Тема: Ваши забелешки, проблеми, предлози  (Прочитано 409771 пати)

Отсутен fcwizard

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 23
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5295 на: Мај 29, 2019, 16:06:57 pm »
Зашто не можам да постирам слики од имгур?

Пробав се и не ми ги прикажува сликите во постовите. Има некоја нова финта или?

Си функционира добро.

Кога ќе прикачиш слика на Imgur, кликни со десно копче на неа и (ако со во Chrome) кликни на Copy Image Address.

После, линкчето што ќе го добиеш стави го меѓу img тагови, и тоа е тоа.

И мене ми се случува истото, откако ке го ставам линкот меѓу таговите празен пост ми излегува па затоа само линкот го оставам  :-\

Отсутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7536
 • Пичлеме
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5296 на: Мај 29, 2019, 17:56:15 pm »
Од кај мене функционира ваљда, ете од имгур...

Отсутен Дибидус

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1733
 • Veritas Vos Liberabit
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5297 на: Јуни 01, 2019, 18:49:08 pm »
Претходно во постот само го копирав bbc кодот од имгур и си функционираше беспрекорно. Сега на истиот начин ми дава само празен пост.

Ај ќе пробам и со копирање на адресата.

Грациас.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен BrziGonzalez

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1302
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5298 на: Јуни 01, 2019, 19:45:52 pm »
Веќе долго време го имам истиот проблем или вопшто не ми ја отвара страната од Вифи, или ми ја отвара ама кога ќе стиснам да пребарувам или да постирам пост веќе напишан ми дава дека нема интернет. Се случува само на карклуб и на никоја друга страна. нема ли решение за проблемов? На 4g работи без проблем

Отсутен MikiVW

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5299 на: Јуни 06, 2019, 14:02:26 pm »
Зошто не го средите форумов нешто во стилот на Кајгана? На пример да има известување од одговори, лајкови кога влегуваш на форумов. Да не мора да постираш слики преку Имгур. И многу такви ситници кои ќе ја олеснат комуникацијата. Ако тоа кошта, дајте да плаќаме некоја чланарина.

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 186
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5300 на: Јуни 06, 2019, 18:46:32 pm »
Зошто не го средите форумов нешто во стилот на Кајгана? На пример да има известување од одговори, лајкови кога влегуваш на форумов. Да не мора да постираш слики преку Имгур. И многу такви ситници кои ќе ја олеснат комуникацијата. Ако тоа кошта, дајте да плаќаме некоја чланарина.
разликата тука и кајгана е што кајгана е на платена платформа додека карклуб е на безплатна
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен MikiVW

 • Почетник
 • *
 • Пораки: 42
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5301 на: Јуни 06, 2019, 19:34:50 pm »
Е колку чини? Не можи да платиме сите по малце па да имаме современ форум?

Отсутен s1n1sa

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 186
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5302 на: Јуни 06, 2019, 19:38:27 pm »
Е колку чини? Не можи да платиме сите по малце па да имаме современ форум?
Незнам, али мислам некаде од 180-200 евра некаде се движеа цените нека покрене администрацијата иницијатива не е проблем кој колку може ќе си донира
Hyundai Elantra 6th G

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 31093
 • Таков е животот... јебига
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5303 на: Јуни 06, 2019, 19:39:33 pm »
Фини ова муабетиве чланарина да се плаќало. Океј нема проблем. Ама одете плаќајте секој месец редовно, со остен да ве бодат нема да се придржувате.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24864
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5304 на: Јуни 06, 2019, 19:40:04 pm »
Не е ни тоа (трошокот) проблем, проблем е комплицираната-ептен-сјебана-дури-со-ризик-да-отиде-све-јабана миграција од SMF на XenForo.

Искрено, нити ми се ризикува, нити ми се замара. Форумот си функционира сосема добро и вака.

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16964
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5305 на: Јуни 06, 2019, 19:57:52 pm »
Единствен подобар форум од овој е на ИТ мк според мене. На ЦЦ форумот му фали само да може да исклучам да ми се појавуваат теми во кои сум пишал некогаш, а не учествувам.

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5447
 • Бенве сие бенве
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5306 на: Јуни 19, 2019, 11:03:12 am »
Избришете ги огласите во делот продавам кај што има соковници, рингли, орбитрек вазна за цвеќе и нека стојат огласи само за возила, нема смисла. Или напрајте им дтуг подфорум нека огласуат таму и гаќи ако сакаат. гледам сега дали некој нуди мало количе и не можам да се снајдам од што коце и некои останати трујат со работи неповрзани со автомобилизмот

Отсутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16964
 • (•_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5307 на: Август 13, 2019, 19:49:03 pm »
Има начин да тргнам теми од нови пораки?

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 19929
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5308 на: Август 18, 2019, 12:29:11 pm »
Што се десило со аплоудање слики преку Тапаток? Како атачмент ги прави, а не со имг тагови како претходно.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 24864
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Ваши забелешки, проблеми, предлози
« Одговори #5309 на: Август 18, 2019, 14:31:46 pm »
Неам појма, ништо не сум менувал. Можеби некоја понова верзија на тапаток нешто сменила.. Никад не сум ни аплоадирал слика преку тапаток. :/